Чим і як правильно очистити склокерамічну плиту від бруду

Чищення будь-яких забруднень починається з візуальної оцінки ситуації. Ви дивіться і бачите: якась брудна пляма, на чому вона. Всі матеріали та плита у тому числі мають свої особливості очищення. Особливо ніжні матеріали найменше хочеться пошкодити, видаляючи на ньому бруд.

як не пошкодити склокераміку

Основні правила догляду за склокерамічними кухонними плитами

Кожна побутова техніка має свій термін служби. І він залежить не тільки від виробника, а й від того, хто нею користується. Адже правильний та дбайливий догляд продовжує справну роботу та естетичний вигляд.

доглянута склокерамічна плита

При правильному використанні склокераміки, вона може бути вірою і правдою протягом 10-15 років.

правильний догляд за плитою

В іншому випадку, можна зіпсувати панель за лічені години після покупки. Звертайте увагу на те, чим і як миєте поверхню. Склокераміка “боїться” різких перепадів температур. Перед тим, як поставити на варильне коло каструлю з краплями води, дайте їй стекти над раковиною. Вода один із найлютіших ворогів панелі.

плями на склокерамічній плиті

Зважайте на всі особливості використання. Що можна застосовувати, що не можна.

Кращі засоби для догляду та чищення

З огляду на керамічні особливості легко буде здогадатися, що в першу чергу потрібно дізнатися, як очистити керамічну плитку. Це повинні бути м'які та щадні гелі. У магазині можна підібрати спеціальні рідини з позначкою для склокераміки, а можна взяти універсальні.

очищення плити пором

Серед вибору чистячий засіб без абразивних речовин для склокерамічних плит добре себе зарекомендували такі виробники:

  • Сиф;
  • Домакс;
  • Luxus “Блиск сталі”;
  • Glaskeramik Reiniger;
  • Kochfeld Pflegereiniger.

сиф для склокерамічної плити

домакс для чищення плити

люксус для очищення плити

дістав засіб для плити

кохіельд засіб для плити

З не спеціальних засобів можна використовувати: гелі, щоб мити посуд, спреї для миття вікон та для нержавіючої сталі. Віконні спреї чудово доведуть до блиску будь-який скляний матеріал. Головна умова, щоб обрана хімія не мала абразивних частинок.

засоби для чищення плити

Так як абразивними матеріалами користуватися не можна в магазині, варто придбати набір м'яких губок і ганчірочок. Мікрофіброві або фланелеві ганчірки справлятимуться із завданням дбайливого витирання. До цього списку можна віднести витирання поверхні, після закінчення миючих робіт, папером або серветками.

чим чистити плиту

Чим користуватись заборонено

Щоб зберегти цілісність та чистоту поверхні, не використовуйте абразивні речовини та інструменти для чищення. Металеві, пластикові та жорсткі губки залишають на поверхні подряпини. Які самі собою виглядають некрасиво, та ще й можуть накопичувати забруднення і бути місцем скупчення бактерій.

абразивні речовини на плиті

Виключіть зі свого арсеналу миючих засобів порошки з абразивними частинками. Вони залишатимуть подряпини.

Склокерамічний ворог – цукор, сіль та інші дрібні інгредієнти. Цукор та патока становлять найбільшу загрозу.

Як відмити склокерамічну кухонну плиту народними методами

Серед народних засобів є багато інгредієнтів, чим швидко відмити електричну плиту. Це стосується роботи на плиті. Найчастіше народні засоби приходять на допомогу тоді, коли немає можливості купити засіб, а під рукою завжди щось знайдеться.

протирають плиту білою ганчіркою

Сода

Протиріччя вищенаписаних слів – це сода. Єдина абразивна речовина, яку можна наносити для очищення кераміки. Не в чистому вигляді, звісно. Вам потрібно буде приготувати в теплій воді кашку із води та соди. Після приготування нанести її на скло і почекати кілька хвилин. У результаті все витерти насухо.

сода для чищення плити

Якщо результат був недостатньо хорошим, наступного разу зверху на кашку можна буде капнути пару крапель лимонного соку або оцту, щоб сода з ним увійшла в реакцію і краще подіяло.

Оцет

Яскравий представник дезінфекторів – оцет. Змішайте оцет із водою, залийте в пляшечку з розпилювачем. І розпорошіть по площі для збирання. Через кілька хвилин очікувань – змийте чистою водою.

чищення плити оцтом

Лимонна кислота

Кислота діє ідентично оцту. Можна чистити або лимонною кислотою, або часточкою лимона. У другому випадку часточкою можна буде просто протерти плитку або капнути на неї соком. Порошок доведеться розчинити у воді та після нанесення дати час, щоб подіяв. Зазвичай на це потрібно близько 20 хвилин.

чищення плити лимонною кислотою

У результаті майданчик для готування також витирається насухо. Спосіб наділений бонусом у вигляді приємного аромату від лимона.

Господарське мило

Тривалий, але безпечний спосіб. Для приготування потрібно розчинити в гарячій воді: 20 грам соди з 2 столовими ложками оцту і 25 грамами господарського мила. Суміш, яка вийде повинна залишатися на поверхні кілька годин. У результаті змийте її теплою водою.

господарське мило для плити

Інші дієві способи

Народний список рецептів доповнено: аміаком, сольовим розчином, гірчичним порошком, суміші соди з оцтом, розчин із клеєм, содою та порошком. Вони не використовуються як самостійний інгредієнт. Їх теж нудно розчиняти в теплій воді або змішувати з іншим компонентом, щоб був ефект. До такого виду рецептів можна віднести роботу з клеєм.

очищення плити ганчіркою

Рецепт такий: кальцинована сода у кількості 3 ст.л., півсклянки прального порошку, 1 столова ложечка силікатного клею. Всі компоненти заливають склянкою води, масу, що вийшла, наносять тонким шаром і чекають близько 20-ти хвилин. У результаті прилип бруд разом із засобом змиваються.

народний засіб з клеєм для плити

Втім, що тільки не вигадає народ, якщо немає під рукою потрібного засобу чи предмета.

До речі, народ і тут приклав свої вміння. Так як почистити не можна тертям жорсткими губками, народ пропонує застосовувати станок для бритв. А для того, щоб він ковзав і не дряпав створити захисну плівку з олії.

скребок для чищення плити

Найголовніше, який би із способів та варіантів ви не вибрали – будьте обережні. З обережністю використання всіх матеріалів та інгредієнтів створюється якісне очищення покриття. Після кожного миття витирайте все насухо, серветками або ганчірочкою. І протирайте засобами, що додадуть блиску.

обережність при чищенні плити

Правила очищення легких забруднень

Найпростіше прибрати бруд, коли він тільки з'явився. Для цього не потрібні спеціальні засоби чи розчини. Потрібний вологий папір або ганчірка, яким можна витерти слід. У разі попадання на конфорку зачекайте охолодження.

збирання легких забруднень

Білястий жир, вапно і залишки їжі (молоко, що втекло), краще видаляти на вимкненій плиті, але не повністю охолола. Використовуйте спеціальний скребок.

очищення плити скребком

Після нанесення будь-якого засобу йому потрібно дати час для того, щоб воно подіяло. Це від сили забруднення. Мінімальний термін очікування від 10 до 20 хвилин, максимально може бути півгодини.

Найголовніше правило: сипкі інгредієнти (цукор, крупи), варто прибирати якнайшвидше, поки не почали пригоряти. Так як точковий вплив на кераміку завдавати їй шкоди. Навіть якщо поверхня гаряча, цю справу не варто відкладати.

Особливості усунення застарілого бруду

Складність викликає будь-який застарілий нагар. Ніколи не залишайте видалення бруду потім. Якщо так сталося, виконуйте такі пункти:

  1. Нанесіть миючий гель чи розчин.
  2. Дайте час увібратися засобу і подіяти.
  3. Змийте рідину.
  4. Огляньте поверхню, якщо залишилися забруднення, пройдіться скребком. Але це вже буде легше, оскільки вони розм'якшилися під впливом розчину.
  5. Промийте плиту і витирайте сухими серветками насухо.

процес очищення плити

Доглянута варильна панель – це «гордість та приємність» – скаже будь-яка господиня. Ставтеся до неї дбайливо, і вона вам відповість довгим терміном служби.

Відео: як очистити склокерамічну плиту

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар