Чим і як мити косметичні пензлі для макіяжу

Макіяж – важлива частина створення образу, якщо хочете іміджу. Мейкап діловий, романтичний, вечірній – різні стилі, різноманітна техніка та величезний косметичний арсенал засобів та інструментів, які покликані правильно та рівномірно розподілити косметику на обличчі. Приховати вади на шкірі, і навіть скоригувати вигляд.

кисті для макіяжу лежать

Секрет успіху у техніці нанесення макіяжу, а й у правильному догляді за інструментами. Які є особливості та правила чищення кистей для макіяжу, і як перетворити цю процедуру на частину щоденного мейк-ритуалу.

правильний догляд за кистями

Чому догляд за кистями важливий

При нанесенні макіяжу використовують косметичні засоби різних текстур, сухі або рідкі. Природно, що після роботи з ними на інструментах залишаються не лише сліди косметики, а й мікрочастинки шкіри, бактерії її поверхні.

забруднення пензля для макіяжу

Логічно припустити, що неочищені після використання косметичні кисті є чудовим середовищем для розмноження бактеріальної мікрофлори.

брудні пензлі для макіяжу

Якщо систематично користуватися такими інструментами, дуже великий ризик появи на обличчі не тільки дрібних вугрів та прищиків, але й серйозніших наслідків.

використання брудних кистей

Можливий розвиток грибкових інфекцій, запалення сальних залоз, виникнення гнійників, з подальшим утворенням рубців. Погодьтеся, не найприємніша перспектива. Нічого такого не станеться, якщо знати, як правильно мити кисті для макіяжу.

правильне миття кистей

Крім, озвученої проблеми, є, як мінімум, ще дві причини, через які макіяжний арсенал слід утримувати в чистоті:

 • Збереження якості кистей та продовження терміну служби. Не очищені кисті та спонжики забиваються залишками косметики, які, згодом, тверднуть і впливають на їхню м'якість.
 • Якщо використовувати один пензлик для нанесення засобів різних відтінків та текстури, то в результаті кольору косметики змішаються, що неодмінно позначиться на якості макіяжу.

недолік очищення кистей

Як часто необхідно мити кисті для макіяжу

Щоразу, коли користуєтесь пензлем на ній залишається косметичний засіб, а з поверхні шкіри обличчя на щетині збирається жир та епітелій. Додамо сюди пил, що осідає в процесі зберігання і картина забруднення буде дуже вражаючою. Тому дуже важливою є гігієна інструментів для макіяжу.

забруднення кистей для макіяжу

Періодичність, з якою потрібно очищати інструментарій, залежить від типу пристрою:

 1. Спонж, бьюті-блендер – призначені для нанесення кремової, тональної основи, при цьому значна частина крему затримується в їхній губці. Щоб його позбутися, необхідно промити спонж після кожного використання. Оптимальним щомісяця замінюватиме його на новий.
 2. Пензель для рідких косметичних засобів, вимагає очищення також часто, як використовується. Текстура такої косметики сприяє налипанню на ворс кисті. Якщо забруднення своєчасно не прибрати, то засохнувши, вони негативно впливатимуть на якість наступного макіяжу.
 3. Пензлі для нанесення тіней, пудри або рум'ян, фахівці макіяжу рекомендують мити не рідше одного разу на два-три дні. При цьому в день, коли миття не передбачається, залишок засобів після макіяжу слід очистити сухою серветкою.

частота миття кистей

Які засоби найкраще використовувати

При виборі засобів для очищення макіяжних інструментів насамперед керуються тим, з якого матеріалу виготовлені пензлі. Синтетичний ворс легко відмиється милом з органіки або миючим засобом для посуду. Для натурального матеріалу будуть потрібні профзасоби з антибактеріальними речовинами, в крайньому випадку, підійде шампунь для дітей.

вибір засобів для очищення

Як очистити спонж від тонального крему? Кисті та спонжі, що використовуються для кремів, чистять спеціальними спреями або оліями, попередньо нанесеними на серветку. Спреї мають антибактеріальну дію, найчастіше використовуються щодня для швидкого очищення.

полоскання кистей для макіяжу

В ідеалі, в набір для догляду за пензлями для макіяжу повинен входити шампунь для миття, спеціальний спрей або масло, серветки.

кисть у тональному кремі

Дехто вважає, що можна обійтися без спеціальних засобів, використовуючи звичайний шампунь або гель для волосся, а то й господарське мило. Таким підходом ви значно скоротите термін служби своїх макіяжів, особливо з натуральним ворсом. У такому разі, краще все ж таки вдатися до допомоги дитячого шампуню.

очищення кистей милом

Щоб відчути себе, зовсім вже, профі, та забезпечити правильний підхід, придбайте для делікатного очищення кистей аплікатор на пальці або рукавичку з силікону та підставку для сушіння.

рукавичка для чищення кистей

Як правильно чистити та мити кисті для макіяжу

Щоб якомога довше зберігати якість кистей, необхідно своєчасно видаляти з їхньої поверхні забруднення. Подивимося, як правильно чистити пензлі для макіяжу, використовуючи домашні засоби і не лише.

правила очищення кистей

Способи очищення характеру впливу на поверхню інструменту для декоративної косметики можна розділити на два види:

Поверхневе очищення

Забезпечує частий експрес-догляд та зняття залишків сухих косметичних засобів або очищення тонкого пензлика для рідких консилерів. На щетину, легкими рухами пальців, що втирають, нанести трохи антисептика і, через хвилину, акуратно випрати серветкою до повного видалення забруднення або пігменту.

поверхневе очищення кистей

Глибоке очищення

Більш ефективний спосіб, що дозволяє видаляти не тільки залишки косметики, а й бактерії, мікрочастинки епітелію, і шкірний жир. Таке очищення досягається за рахунок використання миючих засобів. Вибір засобу для миття залежить від матеріалу щетини пензля.

глибоке очищення пензля для макіяжу

На глибокій очистці зупинимося докладніше і розглянемо, як помити інструмент, використовуючи домашній арсенал миючих засобів:

 1. Намочивши губку у теплій воді, нанесемо на неї трохи шампуню для дітей. Спінюємо і обертальними рухами акуратно трьом щетину пензля об губку. Віджимаємо брудну воду і повторюємо операцію до повного очищення. Насамкінець полощемо пензель проточною водою.
 2. Занурюємо неглибоко кисть у натуральну рослинну олію і масажними рухами втираємо у ворсинки. Зачекавши 15 хвилин, змиваємо олію губкою з натуральним милом. Після закінчення, промиваємо пензель під струменем теплої води.

глибоке очищення кистей

Особливості сушіння

Після кожного миття потрібно сушка. Як сушити макіяж, вертикально або горизонтально? Принципової різниці немає, але професійніше висушити пензля на спеціальній підставці у вертикальному положенні, щетина має бути спрямована вниз.

пензля для макіяжу в склянці

Немає підставки, не біда, підсушити в горизонтальному положенні. Для цього, пальцями, злегка віджимаємо залишки води із щетини та розкладаємо пензлі на чистий рушник.

сушіння пензлів для макіяжу

Як сушити не треба:

 • на батареї опалення;
 • феном для сушіння волосся;
 • у склянці, баночці тощо.

кисті сушаться на столі

Як правильно зберігати

Чим більше пензлика ми любимо, тим довше служать нам вони. Після того, як кисть помита і висушена її, до наступного використання необхідно десь зберігати.

зберігання кистей для мейку

При виборі пристрою для зберігання макіяж інструментів, слід звернути увагу на наступні аспекти:

 1. висота системи для зберігання повинна відповідати найдовшому пензлику;
 2. необхідно подбати про захист щетини, щоб її не розпушити;
 3. ширина пристрою залежатиме від кількості одиниць зберігання;
 4. пристрій повинен ефективно захищати від потрапляння всередину пилу та бруду.

система поранення кистей для макіяжу

До найбільш поширених та практичних пристроїв зберігання косметичного інвентарю відносяться:

 • чохли з фіксаторами або кишеньками для зберігання;
 • герметичний тубус, що забезпечує зберігання у вертикальному положенні;
 • контейнер, придатний як для зберігання, а й транспортування;
 • лоток із окремими осередками для кожного аксесуара.

зберігання кистей для макіяжу

Чим і як чистити спонж для макіяжу

Догляд за косметичними спонжами дуже простий. І все ж таки, перед тим, як почистити спонжик від тонального крему, не полінуйтеся ознайомитися з короткими рекомендаціями по темі:

 1. тональний крем легко відмити дитячим милом чи шампунем;
 2. намочіть спонж у струмені теплої води;
 3. спіньте на ньому шампунь і змийте;
 4. продовжуйте чистити доти, доки спонжик не відмиється повністю.

спонж для макіяжу

Майстер макіяжу – майже чарівник. Пензлик в умілих руках здатна творити чудеса. Але щоб результат був дійсно неперевершеним, інструмент потрібно тримати в чистоті. Правильний догляд та зберігання косметичних пензлів – запорука краси та успіху.

Відео: як мити кисті для макіяжу

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар