Чим і як можна випрати плями на одязі від дезодоранту та поту

З настанням спеки настає той період, коли дезодорант-антиперспірант стає таким самим необхідним атрибутом, як гаманець або сонцезахисні окуляри. Відомо, що багато дезодорантів після частого використання залишають негарні і погано маскувані сліди на одязі. Тому заздалегідь приготовлені способи як відпрати сліди на пахвах від дезодоранту і поту стануть у пригоді якнайкраще.

застосування дезодоранту

Зміст
 1. Чому дезодорант погано відмивається?
 2. Як випрати сліди від дезодоранту: видалення плям
 3. Білі плями
 4. Жовті плями
 5. За допомогою соди
 6. За допомогою перекису
 7. Звичайною сіллю
 8. Народні способи як відпрати сліди на пахвах від дезодоранту і поту
 9. Капроновим носком!
 10. Зубним порошком
 11. За допомогою лимона
 12. Крохмалем
 13. Кип'ятінням
 14. Як випрати сліди від дезодоранту на різних тканинах?
 15. Плями на кольоровій тканині
 16. Поварену сіль
 17. Засіб для миття посуду
 18. Яєчний жовток та спирт-денатурат
 19. Плями на білій тканині
 20. Як видалити плями від дезодоранту під пахвами на чорній тканині?
 21. Сліди від дезодоранту на тканині з бавовни
 22. Як випрати сліди від дезодоранту на вовняній та лляній тканині?
 23. Дезодорант на тонкому трикотажі
 24. Сліди від поту на тканині зі штучного шовку
 25. Чим випрати дезодорант з одягу під пахвами: професійні засоби
 26. Пральний порошок з ефектом відбілювання
 27. Засоби для виведення плям
 28. Відбілювачі
 29. Відео: як відпрати плями від поту та дезодоранту з білого одягу

Чому дезодорант погано відмивається?

Насамперед, варто уточнити – погано відпрати не сам засіб, а його сполуки. До складу сучасних дезодорантів антиперспірантів входять солі цинку та алюмінію. Саме їх взаємодія з потім і призводить до утворення неестетичних жовтих плям.

Крім того, людський піт має «дивовижні» властивості глибоко проникати у шари тканини та закріплюватися між волокнами. Залишаючись там тривалий час, він формує відмінне біологічне середовище у розвиток колоній бактерій. Власне, тому і з'являється неприємний запах.

піт на сорочці

Важливо! Плями поту і дезодоранту важко відпрати тому, що активні речовини, що знаходяться в пральному порошку, сприяють їх закріпленню, так само як і висока температура!

з'єднання поту та дезодоранту

Як випрати сліди від дезодоранту: видалення плям

Характер і колір плям, що з'являються на одязі, багато в чому залежить від інтенсивності потовиділення, типу антиперспіранта, що використовується, структури тканини, а також її походження (натуральна, штучна). Тому розрізняють три основні види плям:

 1. Біле. Такий вид плями з'являється внаслідок попадання дезодоранту на одяг за умови, коли не витримується період висихання після нанесення на шкіру. Віддаляться досить просто – достатньо потерти забруднену ділянку щіткою або тканиною об тканину.
 2. Жовтий. Трудновиведені плями. Не завжди чи не повністю піддаються обробці. Як правило, вивести їх складно через сукупність умов (тканина, тимчасовий фактор, інше), завдяки яким не завжди вдається підібрати ефективний засіб: те, що можна не спрацьовує, а сильніше застосовувати не можна.
 3. Темний. Виникає через ті ж причини, через які утворюються вогнища жовтого кольору, але в цьому випадку до «складу» плями додаються котишки, бруд, пил і частинки барвника. Усе це входить у реакцію між собою.

плями від поту на одязі

Зверніть увагу! Чим швидше після появи плями приступити до його виведення, тим більше шансів на успіх, тому що видалити свіже забруднення в рази простіше, ніж випрати дезодорант з одягу під пахвами, який уже встиг перетворитися на колонію бактерій.

Білі плями

В основному, всі рекомендації зводяться до замочування одягу у воді з милом або з невеликою кількістю прального порошку. Періодично потрібно терти проблемні місця. Тривалість замочування не повинна бути великою – достатньо чверті години. Після чого слід випрати білизну і добре прополоскати. Вкрай бажано прати вручну.

білі плями від дедозоранта

Жовті плями

Цей вид плям не виводиться простим пранням, оскільки відпрати сліди від дезодоранту або поту, зазвичай, виходить лише методом підбору найбільш ефективного способу для конкретного випадку або комбінації способів.

жовті плями від дезодоранту

За допомогою соди

Харчову соду розвести водою до пастоподібного стану, втерти у тканину та почекати годину. Потім випрати.

харчова сода

За допомогою перекису

Перекис водню потрібно нанести на проблемну ділянку, і залишити на годину чи дві. Після цього можна прати у звичайному режимі, з пральним порошком.

перекис водню

Звичайною сіллю

З кухонної солі потрібно приготувати досить крутий розчин, яким обробляється безпосередньо пляма та невелика прикордонна область. Розчин повинен добре вбратися. Потім – прати як завжди.

кухонна сіль

Народні способи як відпрати сліди на пахвах від дезодоранту і поту

У ряді випадків видалення плям з одягу здійснюється так званими народними засобами. При цьому не можна стверджувати, що вони є менш ефективними, ніж при використанні побутової або спеціальної хімії. Все залежить від характеру плями та її ступеня давності.

Найбільш популярні способи вивести пляму без використання спеціальних засобів:

Капроновим носком!

Звучить незвичайно, проте – це один із найпростіших засобів видалити залишки від засохлого дезодоранту (тільки від нього – плями поту так видалити не можна). Щоб зчистити білий наліт від антиперспіранта, достатньо потерти забруднену ділянку.

Зубним порошком

Коли відпрати дезодорант з одягу під пахвами більшість пробує за допомогою хімії, непоганий результат може дати і такий засіб.

Також ефективно виводить плями від поту на грубій або вовняній тканині. Для цього 5-7гр. зубного порошку потрібно розвести в теплій воді (чверть обсягу звичайної гранованої склянки) до отримання однорідної маси. Потім нанести цю масу на пляму. Зачекати півхвилини та змити холодною водою.

зубний порок

За допомогою лимона

Універсальний засіб для всіх плям такого типу. Щоб усунути забруднення, з лимона необхідно видавити сік безпосередньо на уражену область. Для видалення однієї плями достатньо половини лимона. Не рекомендується використовувати цей спосіб для темних або кольорових тканин, які можуть злиняти.

лимон для видалення плям

Крохмалем

Нерідко це буває ефективніше, ніж випрати дезодорант з одягу під пахвами за допомогою спеціальної «хімії». У цьому випадку можна використовувати і кукурудзяний крохмаль, але краще картопляний. Перед нанесенням його потрібно змішати з водою до тістоподібного стану або навіть трохи рідше. Після цього втерти субстанцію, що вийшла, поверх плями. Прати через чверть години і бажано вручну.

картопляний крохмаль

Кип'ятінням

Цей спосіб хороший ще тим, що підходить для людей, які страждають на алергію до побутової хімії. У великій емальованій каструлі (через відсутність, підійде й алюмінієвий бак) замочити одяг у мильній воді. Для посилення ефекту можна додати три чайні ложки соди (без гірки), довести до кипіння і «варити» на повільному вогні. Одяг залишається в каструлі до повного остигання. Також цей спосіб добре усуває сторонні запахи.

кип'ятіння одягу

Як випрати сліди від дезодоранту на різних тканинах?

Насамперед слід спробувати відпрати речі в пральній машині, використовуючи різні програми. Тільки якщо це не принесло очікуваного результату, потрібно переходити до різних «підручних» методів. Варто врахувати, що не завжди вони дають гарантований результат, оскільки умови утворення плям постійно змінюються. Тому наведені методи мають, швидше, рекомендаційний характер.

Важливо! Перш ніж приступати до «повномасштабної» обробки забруднень, бажано випробувати обраний спосіб на невеликій ділянці там, де це не буде видно.

Плями на кольоровій тканині

У силу того, що такі тканини містять барвники, вони вкрай гостро реагують на засоби, з активними та агресивними компонентами. Тому їх слід застосовувати в останню чергу. Зазвичай для очищення кольорових тканин використовують:

Поварену сіль

Перш ніж відпрати дезодорант з одягу під пахвами, пляму необхідно добре змочити сольовим розчином.

сольовий розчин

Засіб для миття посуду

Уражена ділянка обробляється безпосередньо гелем або розчином та витримується протягом півгодини. Потім – звичайне прання.

засіб для миття посуду

Яєчний жовток та спирт-денатурат

Обидва компоненти змішуються в рівних частинах, і отримана суміш наноситься на пляму. Витримувати достатньо близько півгодини, після чого змити водою і випрати.

яєчний жовток

Плями на білій тканині

Біла тканина «спокійніше» відноситься до різних активних речовин, тому їх можна застосовувати відносно безбоязно. До них відносяться оцет, лимонна кислота, перекис водню, а також спирт і рідини, що містять спирт. Крім того, досить ефективним може бути звичайне господарське мило.

прання білої тканини

Як видалити плями від дезодоранту під пахвами на чорній тканині?

Непоганим засобом досі вважається той самий крутий розсіл або мило. У деяких випадках достатню ефективність показує аспірин. Для цього пару таблеток потрібно подрібнити до порошкоподібного стану та розчинити у склянці з водою. Змочити пляму та потерти щіткою або грубою тканиною. Прати – як завжди.

плями на чорній тканині

Також можна використовувати нашатирний спирт: замочити білизну в розчині нашатирю (20 мл на літр води) і випрати вручну.

нашатирний спирт

Сліди від дезодоранту на тканині з бавовни

Такий одяг краще обробляти сольовим розчином або господарським милом. Спирт або оцет допускається застосовувати тільки якщо тканина щільна.

плями на бавовняній тканині

Як випрати сліди від дезодоранту на вовняній та лляній тканині?

Тут знадобиться сіль, мило чи сода. Непоганий ефект може дати слабкий спиртовий розчин: 1 мл. на склянку води. У тяжких випадках іноді допомагає тіосульфат натрію: замочити білизну у воді та додати 10 гр. препарату. Залишити на 20 хвилин, після чого сполоснути і випрати.

плями на одязі з льону

Дезодорант на тонкому трикотажі

Делікатні тканини не слід очищати жодною агресивною речовиною. Тому тут краще використати спеціальні, промислові засоби, причому прати потрібно вручну!

прання тонкого трикотажу

Як правило, для цього застосовують нашатирний спирт.

Сліди від поту на тканині зі штучного шовку

Прибрати плями можна слабким сольовим розчином, оцтом або гліцерином. В останньому випадку потрібно підігріти його невелику кількість на водяній бані та обробити пляму. Через хвилин 15 тканину слід прополоскати в теплій воді та випрати.

прання штучного шовку

Чим випрати дезодорант з одягу під пахвами: професійні засоби

У продажу зустрічаються різні засоби для виведення плям. Оскільки всі вони використовують приблизно той самий склад (як основу, плюс пара-трійка «ноу-хау» від маркетологів) складно рекомендувати щось конкретно. Загалом використовуються відомі засоби:

Пральний порошок з ефектом відбілювання

Хороший результат дадуть гелі, а також рідкі порошки будь-яких відомих марок.

Засоби для виведення плям

Необхідно використовувати лише засоби на основі кисневмісних відбілювачів типу «Vanish». Ефективні переважно для білих тканин.

засоб для виведення плям

Відбілювачі

Йдеться лише спеціально призначені склади для таких випадків, наприклад, «Sarma Active».

Важливо! Бажано не використовувати відбілювачі на основі хлору (такі, як «Білізна»), все-таки хлор – це досить активна хімічна сполука. Особливо не рекомендується використовувати такі засоби для кольорових речей.

відбілювач для прання

Таким чином, знання того, як правильно доглядати одяг, що робити у разі «неприємностей» з пахвами та антиперспірантом дозволить продовжити термін життя улюбленій футболці або сорочці. При цьому популярні способи, як відпрати сліди на пахвах від дезодоранту і поту, допоможуть зорієнтуватися в ситуації і швидко привести одяг у порядок.

Відео: як відпрати плями від поту та дезодоранту з білого одягу

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар