Чим і як можна прибрати блиск від праски на одязі з різної тканини

Доглянутий одяг виглядає тоді, коли на ньому не видно слідів від цього відходу. Це можуть бути білі плями від погано виполосканого порошку або блиск від праски. Щоб зберегти зовнішній вигляд охайним, дізнайтеся, як усунути пляму від праски на одязі.

як прибрати блиск від праски на одязі

Чому з'являється блиск від праски

Перед тим, як розібратися в причинах появи небажаних відміток на одязі, розділимо їх на дві основні групи. На темних тканинах з'являється лиск, а на світлих тканинах – підпали. Лоску характерний блиск і помітний як у тканинах натурального складу, і змішаного. Підпали виглядають, як жовтий відбиток, і білий чи світлий предмет одягу їх одразу видає.

як прибрати слід від праски

Причини:

 • Якщо після полоскання на речах залишилися миючі засоби – вони будуть утворювати плями, що підгоріли під час прасування.
 • Праска піддавалася неправильному догляду, внаслідок чого підошва може забруднити речі.
 • Температурний режим не відповідає рекомендаціям щодо прасування тканини.
 • Порушено волого-температурні правила обробки речі.

як позбутися блиску праски

До цього переліку можна додати забуту гарячу праску на виробі. Негативним результатом може стати пропалена дірка. Засаленность будь-якої речі виглядає жахливо, навіть якщо вона була куплена нещодавно.

Що потрібно знати перед видаленням для будь-яких тканин

Завжди варто приділяти увагу бирці, що є на виробі. Виробники дбають про ваш час і сили, і вказують, при якому температурному режимі потрібно прати чи прасувати річ. Якщо подібна бирка пошкоджена, потрібно дізнатися тканину та діяти за загальними рекомендаціями для цього виду матеріалу.

бирка на одязі

Важливо звернути увагу на чистоту підошви праски, щоб вона не залишала нових забруднення на одязі. І ознайомитися з примітками кожного способу: правильне виконання чищення, правильне з'єднання компонентів та правильні дії після очищення.

праска на столі

Універсальні способи видалення лиску

У боротьбі з плямами будь-які засоби хороші. Однак іноді немає можливості та часу, щоб знайти спеціальний засіб для кожного випадку. Тому вибираємо універсальні методи:

 1. Мильний розчин. Для того, щоб очистити слід за допомогою мила, потрібно взяти марлю, натерти її милом і змочити у воді або вимочити в мильному розчині з натертого мила. Потім прикладіть до сліду і пропрасуйте, не сильно натискаючи на праску. Гладити потрібно до зникнення цятки. Залишіть висохнути річ.
 2. Ріпчаста цибуля. Розріжте овоч навпіл, натріть їм. Реч прополощіть і залиште сохнути.
 3. Шкільний гумка. Блиск від праски чудово стирається гумкою. Дії полягають у тому, що треба гумкою терти, поки слід не відпаде.
 4. Оцет. У теплій воді розводимо оцет і замочуємо виріб. Після чого дістаємо, розвішуємо на вішалці і дозволяємо висохнути природним шляхом.
 5. Чай. Заварюємо заварний чай, проціджуємо. Замочуємо в розчині предмет одягу, чекаємо, щоб відійшло забруднення. Відправляємо на полоскання у холодній воді та сушимо. Альтернативою чаю може стати молоко.
 6. Сонячні промені. Замочуємо у холодній воді предмет одягу. Перекис водню або дрібна сіль наноситься на потрібне місце, вивішуємо сохнути під сонячним промінням. Після повного висихання, полощемо і знову відправляємо сохнути.

мильний розчин

ріпчаста цибуля

гумка

оцет

У боротьбі із забрудненням будь-якого виду головним залишається етап, на якому ви почнете боротися з ними. Якщо відразу видаляти потрапив після його появи, одяг не буде лисніти. І навіть народний метод прийде до речі.

Особливості видалення блиску від праски з делікатних тканин

Будь-яка делікатна речі має на увазі дбайливий догляд за собою. Тому й методи видалення мають бути відповідними. Допомагає кожен спосіб:

 • Чорний чай. Зверніть увагу, що у вищезгаданому рецепті саме заварний чай.
 • Сода. Змішайте соду з|із| водою і нанесіть на слід.

сода на тканину

У наступних процесах прасування використовуйте делікатний режим прасування на прасці.

Як прибрати з чорного одягу

Від праски на чорних речах може утворитися як блискучий слід, так і плями. Забираються вони по-різному. Незначний блиск можна забрати господарським милом. Розчиніть мило у воді та змочіть у ній серветку. Через таку серветку прасуйте свій предмет одягу.

прасування через тканину

Якщо забруднення було невеликим, можна озброїтися порошком з ензимами і просто випрати.

У випадку з плямами дії відрізнятимуться. Якщо постраждали костюмні штани, піджак або спідниця, застосовуйте перекис водню. Дії полягатимуть у тому, що перекис наноситься на зіпсоване місце та чекає на повне висихання.

прання штанів

Важливо знати! Перекис водню є сильнодіючим препаратом. Тому перед нанесенням на зовнішній стороні виробу, проробіть процедуру на малопомітній внутрішній стороні (із вивороту). Якщо місце почало ставати світлішим, цей варіант не ваш.

Плями виводять:

 • цибулею.
 • Нашатирним спиртом. Використовувати його рекомендовано при найстійкіших і найскладніших забрудненнях.
 • Борна кислота або сік лимонний, розведений у співвідношенні 1:1 з водою. Рідина наноситься на потрібне місце і очікується 20 хвилин. Після закінчення очікування проводитися просте прання.
 • Кухонна сіль. Пляму змочують водою, посипають сіллю, труть щіткою і залишають повністю висохнути. Після цього стирають при температурі води трохи більше 40 градусів.

цибуля

спирт нашатирний

Борна кислота

сіль

Не бійтеся просити допомогу в хімчистці для речей з поджогом, якщо сумніваєтеся у правильності виконання всіх методів. Професіонали знають, як видалити забруднення та зберегти річ.

Видалення блиску від праски з кольорової та світлої тканини.

Важливо прибрати слід зі світлого одягу так, щоб після засобу не залишилося сліду. Тому, щоб знати, як прибрати пляму від праски на одязі зі світлої або кольорової тканини, розглядайте рецепти з:

 • Оцтом;
 • Содою;
 • Солю;
 • Перекисом;
 • Кисломолочними продуктами.

Рецепт з використанням 500 мл оцту, склянкою води, дрібною сіллю – добре справляється з підпалинами на світлих тканинах. Усі інгредієнти змішують, наносять на матеріал та дають висохнути. Заключним етапом є видалення солі та прання у теплій воді. Якщо потрібно знати, як вивести сильні плями на білому, варто застосувати концентрований розчин оцту.

прання білого

Для кольорової тканини потрібні інші способи, ніж для білої. Тут нам допоможуть:

 • Простокваша. Замочіть річ на годину в цьому засобі, потім у ньому ж випрати. Приділіть особливу увагу полосканню. Якщо пляма застаріла, не застосовуйте цей метод із ними – не допоможе.
 • Сік лимона. Наноситься на слід, що підгорів, і приділяється час для висихання. Полоскання після висихання обов'язкове.
 • Можна застосовувати кашку з цибулі. Але якщо не шовковий кольоровий матеріал. Не забудьте прополоскати.
 • Молоко. Залишити виріб у молоці можна на ніч, після чого прополоскати тканину і випрати, як завжди.

простокваша

сік лимона

цибульна кашка

молоко

Приділяйте увагу післяочисним діям, тобто: полоскання у воді потрібної температури, правильне сушіння та прання. З правильно виконаним заключним етапом виріб блищати не буде, і позбавить утворення нових неприємностей.

Особливості видалення з синтетики та шовку

На синтетичних тканинах сліди від праски утворюються дуже швидко. Правила роботи з цими тканинами передбачають особливий догляд під час прасування. Причина підгоряння може бути не одна і не завжди залежить від нас, як варіант – стрибки напруги в електромережі.

прасування

Якщо так сталося, і потрібно знати, як і якими рецептами видаляти палицю від праски на синтетиці, ознайомтеся з наступними варіантами:

 1. Використовуйте варіант із сушінням під прямим сонячним промінням. Оцет 9% у кількості 100 мл та воду змішуємо і наносимо на одяг.
 2. Харчова сода. Наноситься на пляму, потім (після висихання та вбирання) струшується сода.
 3. Лимонна чи борна кислота.
 4. Нашатирний спирт та перекис. Змішувати компоненти слід у пропорціях 1:5. Наносимо на слід. Залишаємо сохнути на сонці.

полоскання одягу

Якщо під подібну халепу потрапив шовк. Потрібно з'єднати соду і воду доти, доки не утвориться кашка. Залишити суміш на тканині на кілька годин і прополоскати. Полоскання має бути у теплій воді.

кашка із соди

Найскладнішим випадком вважається пляма на віскозному шовку. Для нього знадобиться винний оцет. Дії самі: намочити оцтом, почекати поки висохне і прополоскати. Найкраще віддати важкі забруднення в хімчистку.

прання тканини шовку

Синтетика і шовк піддаються можливості лисніти, більше за інших. Уважне виконання правил догляду позбавляє зайвих витрат на хімчистку і не відбирає дорогоцінний час на чистку.

Відео: як прибрати блиск від праски – 8 лайфхаків

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар