Чим і як можна очистити термос від чайного нальоту

Відомо, що після тривалого користування колба всередині термоса покривається дивним бурим нальотом, який до того ж погано відмивається: не допомагають ні мочалки, ні йоржики. Втім, вихід є!

Термос

Потрібно лише знати основні правила чищення термоса від чайного нальоту, регулярно застосовувати їх і термос весь час буде як з магазину, а налитий чай здобуде знайомий терпкий присмак.

Чому виникає чайний наліт на стінах?

Якщо провести біохімічний аналіз, у звичайній чашці міцного гарячого чаю виявляться: фенольні сполуки, ефірні олії, алкалоїди, білкові речовини, пігменти, мінеральні та слаборозчинні речовини, а також вітаміни.

колби термоса

Таким чином, чай – це не тільки корисний напій, але й складний багатокомпонентний хімічний розчин. Напевно, багато хто помічав такий момент, коли в чашці на поверхні утворювалася тонка масляниста плівка, яка при нахилі могла залишатися на стінках.

чищення термоса

Власне, ця плівка і утворює наліт, що накопичується згодом на внутрішній поверхні посуду. Вона з'являється з особливостей хіміко-фізичних властивостей деяких компонентів, коли, будучи виділеними, вони частково втрачають здатність до розчинення при зниженні температури.

миття термоса

Як очистити термос від чайного нальоту всередині: відомі способи

Переважна більшість сучасних термосів випускається з колбою в залізному або скляному виконанні. Незважаючи на те, що ці матеріали досить стійкі до дії різних речовин, поступово на їх стінках починає відкладатися темний наліт і формуватися накип.

Розберіть термос

Безумовно, його можна видалити, проте для цього доведеться підібрати найефективніший засіб.

Харчовий содою

Декілька ложок соди (3-4 буде достатньо) залити теплою водою. Колбу необхідно щільно закрити, після чого якийсь час акуратними рухами розмішати вміст. Потім термос потрібно залишити “відкисати” до ранку. Наприкінці ємність слід добре промити і обполоснути з миючим засобом.

Сода

Як варіант, іноді використовується оцтово-содовий розчин: всипати 100-120гр. соди, влити гарячої води (окропу, для колб із нержавіючої сталі), після чого влити 50-60мл. столового оцту. Дати відстоятись і добре прополоскати ємність.

впоратися з нальотом

Крупий

Дивно, але це працює! Наприклад, рисова каша може використовуватися як очищувач термоса від чайного нальоту зсередини видно недарма рис рекомендують вживати при харчових отруєннях. Втім, для цього згодиться і перлівка.

Крупа

Три, чотири столові ложки сирого зерна (залежить від об'єму) засипати всередину ємності і залити гарячою водою. Для прискорення процесу можна додатково всипати трохи соди. Закрутити, почекати півгодини або годину, залежно від товщини нальоту.

термос

Після зазначеного періоду термос слід добре збовтнути кілька разів і виплеснути вміст. Місткість добре прополоскати.

Оцтом

Для видалення нальоту підійде будь-який оцет: столовий (9%), яблучний або виноградний. Більше того, оцтова кислота, що знаходиться в ньому, здатна як очистити термос від чайного нальоту всередині, так і видалити вапняний наліт (накип).

Оцет

Для цього оцет потрібно залити в колбу (чверть від усього об'єму), додати гарячої води, міцно закрити і поставити на чотири години. Потім вміст потрібно вилити, відмити колбу і залишити сушитися до повного висихання.

використання термоса

Додаткова інформація! Як «бонус» оцет прибере і сторонні запахи.

За допомогою лимонної кислоти

Мабуть, це найпростіший спосіб упорядкувати термос. Велику ложку залити гарячою водою, акуратно закрутити і кілька разів збовтнути. Потім поставити проти ночі.

Лимонна кислота

Після часу, після того як рідина відстоиться, її потрібно вилити, а колбу добре сполоснути.

Як відмити термос від чайного нальоту всередині сіллю

Досить незвичайний, проте досить ефективний спосіб. Незвичайний, тому що в цьому випадку сіль потрібно змішати з льодом! Лід потрібно дрібно потовкти і засипати в колбу, приблизно на чверть від об'єму (або висоти).

Сіль

Солі бажано всипати пару ложок. Закрити термос і сильно струсити. Відстоювати всю ніч, а вранці все добре промити та поставити сушитися.

Гірчичним порошком

Закип'ятити воду в обсязі, трохи більшому за об'єм колби. Розвести в окропі дві десертні ложки порошку, добре розмішати і залити термос. Бажано кілька разів струсити, після чого поставити на ніч.

гірчиця

Перевага цього способу в тому, що одночасно з нальотом гірчиця прибирає і сторонні запахи.

Газованою водою (напоями)

Також один із нетрадиційних, але щодо дієвих методів, що дозволяють очистити термос зсередини як від чайного нальоту, так і від вапняного накипу. “Спрайт”, хоча краще “Кока-Колу” закип'ятити, влити в ємність і почекати до ранку.

Залийте напій

Важливо! При використанні газованих напоїв не слід закручувати пробку надто щільно!

Що не можна використати?

Незважаючи на те, що матеріали, з яких виготовляються колби сучасних термосів, міцні і допускають контакт з багатьма речовинами, все ж таки існує кілька правил, яких бажано дотримуватися в ході експлуатації:

  1. Не можна чистити колбу жорстким йоржиком для миття пляшок.
  2. Також не варто користуватися засобом для чищення з додаванням абразивів. Сюди ж входить пісок, крупа та шкаралупа від яєць!
  3. Заборонено використовувати активні реагенти для очищення, наприклад, концентровану кислоту або речовини, що містять хлор.

миття термоса

Важливо! Вкрай не рекомендується закривати термос, якщо всередині залишилася волога або краплі води!

Як почистити термос усередині від чайного нальоту та запаху?

Часто до наявного нальоту в колбі додається поганий запах.

ковпак

термос

термос червоний

Щоб його вивести, відомо кілька простих способів:

  • Очищення пробки. У деяких випадках він виникає через забруднення поверхні пробки. Особливо це стосується пробок. Очищення здійснюється крутим підігрітим сольовим розчином, який потрібно завантажити пробку на пару хвилин.
  • Лимон. Пару часточок лимона кинути всередину термоса (можна додатково видавити сік) і залити гарячою водою. Дати відстоятись. Запах має піти.
  • Народні засоби. Як альтернативу іноді кладуть у колбу трохи активованого вугілля або скибочку зачерствілого житнього хліба. Непогано адсорбують запах та кавові зерна.

лимон

вугілля

кислота

хліб

Також допускається використовувати звичайний оцет, лимонну кислоту або соду.

Зверніть увагу! Затхлий дух може з'явитись, якщо термос стояв закритим довгий час, не будучи добре висушеним!

Як очистити термос від чайного нальоту та накипу зсередини?

Основні методи видалення нальоту було описано вище. Що стосується вапняних відкладень, видалити їх можна різними методами, наприклад, магазинним засобом для чищення чайників або машин-посудомийок.

Чайний наліт

Якщо ж немає під рукою промислового реактиву, видалити накип вдасться народними методами:

Лимонною кислотою

У чисту вимиту колбу потрібно засипати 20 грам лимонної кислоти, залити киплячою водою (для ємності з нержавіючої сталі) або просто гарячою водою (у разі скляної колби), розмішати і наполягати всю ніч. Вранці знадобиться добре промити термос.

запах

Оцтом

Можна заливати оцет безпосередньо, так і його водний розчин: 30-50мл. звичайного столового (9%) оцту залити гарячою водою і залишити на ніч. Після цього ретельно вимити колбу.

содовий розчин

Кондитерським розпушувачем

Три столові ложки порошку залити водою і почекати півтори, дві години. Потім рідину злити, а колбу добре сполоснути.

Розпушувач

Дотримуючись наведених рекомендацій можна не тільки почистити колбу, а й зняти мінеральні відкладення, що лише позитивно позначиться на якості напоїв. Тому слід регулярно застосовувати правила очищення термоса від чайного нальоту, а він ще довго справно зберігатиме тепло та смак гарячого, свіжозавареного чаю.

Відео: як очистити термос від чайного нальоту

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар