Чи можна використовувати меламінову губку

Порівняно недавно арсенал домашніх господарок поповнив новий продукт – меламінова губка. Думки про корисність розділилися від відверто захоплених до вкрай негативних. Що ж це даремно розрекламований продукт чи справді практична річ?

Порівняно недавно арсенал домашніх господарок поповнив новий продукт – меламінова губка.

Що за меламінова губка

Зовні меламінові губки нічим не відрізняються від поролонових мочалок для миття посуду чи збирання. Прямокутник білого чи сірого кольору із щільною пористою структурою без запаху. На дотик матеріал щільніший, ніж поролон, при зволоженні самостійно піниться.

Зовні меламінові губки нічим не відрізняються від поролонових мочалок для миття посуду чи збирання.

Меламін штучного походження. За складом це – меламіноформальдегідна смола. Полімер виходить при плавленні за температури 100 градусів ціанурхлориду з аміаком. Таким чином, за допомогою сучасних технологій виробляється ефективний продукт для очищення поверхонь різної структури.

Меламін штучного походження.

Шкода та користь меламінової губки

Спори про доречність використання не вщухають, незважаючи на те, що продукт набув широкого застосування. Як аргументи противники згадують про хімічне походження виробу. Наводяться приклади отруєння меламіном у Китаї внаслідок потрапляння речовини в продукти харчування, дитячі суміші.

Спори про доречність використання не вщухають, незважаючи на те, що продукт набув широкого застосування.

Прихильники вважають, що невелика кількість подій у порівнянні з широтою використання свідчить про відносну безпеку продукту.

Прихильники вважають, що невелика кількість подій у порівнянні з широтою використання свідчить про відносну безпеку продукту.

Де ж правда? Сучасні дослідження доводять безпеку меламінових губок під час правильного використання. Експлуатація проводиться з дотриманням належних запобіжних заходів.

Сучасні дослідження доводять безпеку меламінових губок під час правильного використання.

Переваги виробу в порівнянні з іншими засобами для збирання такі:

 • На відміну від агресивних гелів, спреїв для збирання речовина не токсична. При попаданні на слизові оболонки подразнення немає;
 • Засіб гіпоалергенний, може застосовуватися астматиками та алергіками, не викликає подразнення шкіри;
 • Для досягнення результату не потрібні додаткові миючі засоби, багато операцій можна зробити за допомогою чудо-ластики.

Чи можна використовувати меламінову губку

Чи можна використовувати меламінову губку

Чи можна використовувати меламінову губку

Однак нашкодити здоров'ю можна, якщо нехтувати правилами безпеки. Хоча меламін не проникає в тканини людського організму і виводиться через нирки, його частинки можуть відкладатися у вигляді каменів і спричиняти захворювання.

Хоча меламін не проникає в тканини людського організму і виводиться через нирки, його частинки можуть відкладатися у вигляді каменів і спричиняти захворювання.

Недавні досліди показали, що отруєння меламіном можливе, якщо в організм потрапляє кількість речовини, порівнянна зі смертельною дозою кухонної солі для людини. Відомо, що випадково використовувати таку кількість товару неможливо.

Недавні досліди показали, що отруєння меламіном можливе, якщо в організм потрапляє кількість речовини, порівнянна зі смертельною дозою кухонної солі для людини

Які якості виділяють продукт з великого арсеналу миючих засобів;

 • універсальність – функції пристосування практично безмежні;
 • зручність – добре працює на вертикальних поверхнях, там, де рідкі препарати застосовувати незручно;
 • економність – ціна виробу невисока, особливо якщо порівнювати з вартістю засобів для прибирання, які вони замінюють;
 • екологічність – продукт набагато безпечніший за багато препаратів побутової хімії.

Чи можна використовувати меламінову губку

Чи можна використовувати меламінову губку

Чи можна використовувати меламінову губку

Чи можна використовувати меламінову губку

Відгуки лікарів та звичайних людей

Відгуки покупців про шкоду та користь меламінової губки досить суперечливі. Медики позитивно висловлюються про продукт.

Вероніка: ≪Використовую білу губку для прибирання, мені подобається результат. Чула думки про токсичність, але мої знання хімії та медицини говорять протилежне. Препарати побутової хімії, якими я користувалася раніше, набагато токсичніші та шкідливіші».

Домашні господині здебільшого оцінюють продукт:

Аліна: ≪Отримала посилку з меламіновими гумками. Давно я шукала такий засіб. Легко відмила вапняний наліт у ванній, жирні плями на кухні. Чоловік теж щасливий, улюблені кросівки, які він збирався викидати знову сяють білизною».

Негативні відгуки частіше пов'язані з неправильним використанням виробу:

Ольга: ≪Купила мочалку, наслухавшись захоплених відгуків подруг. Мені зовсім не сподобалося. Вона кришиться в руках, віджати не реально. Звела на кахель у кухні кілька штук, з хімією швидше б вийшло».

Як користуватися і що відтирає

Інструкція по застосуванню

Правила використання гумки з меламіну не такі, як у звичайних поролонових мочалок. Серед особливостей застосування виділяють такі:

 1. Для вживання як очищувальний засіб виріб лише злегка змочують водою.
 2. Щоб уникнути деформації, не можна викручувати або сильно вичавлювати, стукати гумку. Його лише трохи здавлюють між долонями. Якщо віджати як звичайну мочалку, порушується пориста структура і користі від такої мочалки не буде.
 3. Якщо площа очищення невелика, прагматичніше відрізатиме від цілої губки невеликий шматочок.
 4. Відмивати бруд зручніше куточком гумки: так він менше зношується, але ефективніше видаляє забруднення.
 5. З огляду на особливу будову в процесі роботи губка стирається на зразок гумки. При цьому її частинки можуть залишатися на поверхні, що обробляється. Забирають залишки вологою серветкою, після чого поверхню витирають насухо.
 6. Після використання губку промивають водою та висушують.

Відео: Меламінова губка. Що це таке та як працює?

Важливо! Виріб з обережністю застосовують на гладких поверхнях: стеклах, дзеркалах. Абразивний край може залишати подряпини.

Галузь застосування

Реклама стверджує, що усі забруднення легко ліквідує меламінова губка. Що цей засіб може очистити? Досвідчені господині кажуть, що сфера застосування продукту дійсно велика.

Реклама стверджує, що усі забруднення легко ліквідує меламінова губка.

У житлових приміщеннях використовується при збиранні:

 • ванної кімнати – прибирає іржу та вапняний наліт з кранів, труб, сантехніки, очищає кахель та міжплиткові шви; використовується для миття ванн, умивальників та душових кабін;
 • кухні – очищає від жиру та кіптяви всі поверхні: меблі, плиту, витяжку, кахельну плитку; прибирає нагар із кухонного посуду; знищує мильні розлучення, використовується для миття духових шаф та мікрохвильових печей;
 • житлових кімнат – застосовується для видалення з шпалер та меблів плям від фломастерів, чорнила та кулькових ручок, для очищення від забруднень м'яких меблів, для миття без розводів скла та дзеркал;
 • офісів – стирає сліди від взуття з лінолеуму чи ламінату; видаляє стійкі забруднення з офісних меблів та оргтехніки.

Чи можна використовувати меламінову губку

Чи можна використовувати меламінову губку

Чи можна використовувати меламінову губку

Чи можна використовувати меламінову губку

Абразивні властивості губок застосовуються для відтирання плям зі шкіряних виробів: меблів, одягу, взуття, сумок та аксесуарів. Особливо цінується здатність очищати від забруднень шкіряні поверхні світлих відтінків. Ще одна сфера застосування – відбілювання білої підошви взуття. Губка чудово видаляє з неї плями різного походження, таким чином продовжуючи термін служби взуття.

Зверніть увагу! Заборонено використовувати меламінову губку із миючими засобами. Можливе виникнення непередбачуваної хімічної реакції із виділенням небезпечних речовин.

Чи можна меламіновою губкою мити посуд

Багатозадачність товару значить, що його можна використовувати повсюдно. Спори ведуть про використання виробу для миття посуду. Як аргументи «проти» можна відзначити, що:

 • Меламін має хімічне походження. Є доведені випадки отруєння меламіном. Однак постраждалі вживали продукти з підвищеним вмістом цієї речовини;
 • при використанні губка розпадається. При попаданні частинок в організм людини речовина накопичується у нирках і стає причиною сечокам'яної хвороби.

Чи можна використовувати меламінову губку

Чи можна використовувати меламінову губку

Існує безліч безпечних засобів для миття посуду, тому гострої необхідності використання для цих цілей ще й меламінових губок немає. Винятком може бути лише очищення зовнішніх поверхонь каструль та сковорідок від нагару та кіптяви.

Увага! Застосовувати продукт навіть із зовнішнього боку посуду, який використовується для приготування їжі, слід обережно, після чого вимити посуд за допомогою звичних засобів і ретельно прополоскати.

Меламінова губка для авто

Підійде цей винахід і для автолюбителів. У ході експлуатації з'являються плями олії, палива та іржі, з якими чарівна гумка легко впорається. Продукт допоможе ефективно прибрати салон: очистити застарілий бруд з панелей, освіжити оббивку сидінь. Багато автомобілістів за допомогою меламінових губок самостійно роблять полірування кузова авто.

Підійде цей винахід і для автолюбителів.

Що таке спінений меламін

За хімічним складом продукт складається зі спіненого меламіну. Спочатку використовувався при будівництві як тепло-і звукоізоляційний матеріал. Як засіб для чищення став використовуватися пізніше, коли відкрилися його абразивні властивості.

За хімічним складом продукт складається зі спіненого меламіну.

За будовою це безбарвні кристали, отримані в результаті спінювання смоли. Виглядає речовина як пориста сітка, схожа на піну з відкритими гострими осередками та ворсинками на краях. По дії схожий з наждачним папером. Його нерівна поверхня відмінно збирає бруд із поверхонь.

За будовою це безбарвні кристали, отримані в результаті спінювання смоли.

Висновок

Важливо розуміти, що універсальним засобом для збирання меламінова губка не є, як користуватись кожна господиня визначає самостійно. Продукт призначений для певних цілей, з виконанням яких добре справляється. А низька вартість дозволяє суттєво економити на господарських витратах.

Важливо розуміти, що універсальним засобом для збирання меламінова губка не є, як користуватись кожна господиня визначає самостійно.

WowCracy
Додати коментар