Чи можна мікрохвильову піч ставити на холодильник

Мікрохвильова піч – необхідний та зручний атрибут будь-якої кухні. При цьому в малогабаритних приміщеннях завжди виникає питання, куди її поставити. Якщо на кухні стоїть холодильник, зверху на ньому утворюється вільне місце, куди можна поставити мікрохвильову піч. Більшість користувачів виникає резонне питання: чи можна мікрохвильову піч ставити на холодильник? Чи не зашкодить це обом пристроям?

чи можна ставити мікрохвильову піч на холодильник

Правила розміщення мікрохвильової печі

Щоб розібратися чи можна мікрохвильову піч ставити на холодильник, необхідно зрозуміти правила розміщення обох приладів. Холодильник, як правило, купується насамперед. Тому що завдяки йому продукти довго залишатимуться свіжими. Адже якщо вони зіпсуються – то розігрівати нічого.

холодильник на кухні

Мікрохвильова піч купується пізніше, коли частина кухні може бути облаштована. Крім того, якщо холодильник купується надовго, другий пристрій прийнято міняти частіше. При цьому у різних моделей вимоги до встановлення можуть бути несхожими.

мікрохвильова піч на кухні

Тому спочатку варто звернути увагу на вимоги до встановлення мікрохвильової печі в приміщенні. У різних виробників вони дещо відрізняються. Також правила установки можуть залежати і від року виробництва обладнання.

мікрохвильова піч над холодильником

Печі, виготовлені давно, мають більші вимоги до розміщення, тому що раніше вони менше екранувалися, більше нагріваються, мають простіші корпуси. Вони вимогливі до свого місця проживання. Сучасні пристрої мають безпечнішу конструкцію, тому знайти місце для їх розміщення набагато простіше.

мікрохвильова піч у шафі

Основні правила розміщення мікрохвильової печі:

  • Безпека для мешканців квартири. Якщо в будинку є маленькі діти, то бажано ставити агрегат у недоступному для них місці. У цьому сенсі мікрохвильова піч на холодильнику буде дуже доречна.

мікрохвильова піч на холодильнику

  • До печі повинен бути зручний безперешкодний доступ. Її дверцята повинні вільно відкриватися, поруч має бути місце, де можна поставити страви. Наприклад, якщо холодильник стоїть у вузькому коридорі, то розмістити на ньому мікрохвильову піч буде помилкою. Безглуздо і дивно ставити мікрохвильову піч на прилад, висота якого більше 2 м.

мікрохвильова піч на холодильнику

  • Пристрій повинен мати хорошу вентиляцію. Якщо її не забезпечити – то прилад перегріватиметься і колись зламається. Поверхні, які будуть поруч, будуть деформуватися і псуватися. Оптимальна відстань від верхньої кришки приладу до іншої поверхні – полиці, стелі – повинна становити 20 см. Нижня відстань у всіх пристроїв різна. У деяких вентиляційні отвори розташовані з усіх боків, а деякі знизу гріються, в обох випадках необхідно забезпечити відстань між приладом і нижньою полицею не менше 5 см. Як правило, такі прилади мають ніжки.

мікрохвильова піч на стільниці

Чи можна ставити мікрохвильову піч на холодильник

Якщо вимоги щодо встановлення мікрохвильової печі враховуються, то її розміщення на холодильнику можливе. При цьому також необхідно дотримуватися низки вимог щодо експлуатації другого пристрою.

Холодильник є охолодним предметом, і, як правило, виробники вимагають, щоб між ним та іншими предметами був вільний простір, що сприяє вентиляції приладу. Тому мікрохвильову піч бажано встановлювати на підставку.

де розташувати мікрохвильову піч

Крім того, поряд з ним не можна розміщувати жодних агрегатів, які можуть грітися і відповідно збільшувати температуру біля нього. Саме з цієї причини не можна ставити холодильник поруч із духовою шафою та мікрохвильовою піччю, яка сильно нагрівається.

Сусідство мікрохвильової печі і холодильника також залежить від частоти використання першої. Якщо вона потрібна, щоб розігріти в ній пару страв на день, то, швидше за все, вона не буде сильно нагріватися. В цьому випадку її сміливо можна розміщувати на вершині приладу.

мікрохвильова піч на холодильнику

Якщо пристрій використовується для постійного приготування страв, то розміщувати його тут не можна, тому що в будь-якому випадку воно буде нагріватися і підвищувати температуру повітря навколо себе.

Іноді холодильник має морозильну камеру зверху чи це невеликий морозильник. Тоді виникає резонне питання – чи можна ставити мікрохвильову піч на морозильну камеру. Правила установки НВЧ-печі тут діють ті самі, що і для звичайного агрегату.

мікрохвильова піч над холодильником фото

Альтернативні способи розміщення мікрохвильової печі

Крім установки мікрохвильової печі на настільки габаритному предметі, існує ряд інших способів розміщення цього НВЧ-печі на кухні. Найпопулярніші з них:

  • На кухонному столі
  • На пральній машині
  • У ніші, яку можна вбудувати у стіну
  • На підвісній полиці
  • На широкому підвіконні

мікрохвильова піч на стільниці фото

розміщення мікрохвильової печі на підвісній полиці

мікрохвильова піч на підвіконні

мікрохвильова піч у ніші

Не варто розміщувати НВЧ-пекти поряд з духовою шафою, оскільки та сама по собі сильно гріється. Їхнє сусідство не зможе забезпечити належної вентиляції для обох пристроїв.

Якщо встановлювати прилад на підвіконні, то між ним та склом має бути необхідний простір. Інакше скло взимку грітиметься і запітніватиме, що зіпсує віконну раму і саму піч.

мікрохвильова піч на підвіконні

Стандартна верхня панель пральної машини витримує вантаж до 15 кг. Тому не важку мікрохвильову піч ставити сюди можна. Однак пральна машина робить сильні вібрації в момент віджимання. Щоб не пошкодити піч, краще обладнати підвісну полицю над машиною.

мікрохвильова піч на підвісній полиці

Специфіка роботи приладу

Головне під час розміщення НВЧ-печі враховувати специфіку її роботи. Це прилад випромінює навколо себе сильні електромагнітні хвилі. Сучасні печі мають високоякісні екрани, які затримують ці хвилі. Але частина випромінювання все одно виходить на поверхню. Тому пристрої не можна ставити поруч із рослинами або клітинами для тварин – випромінювання негативно впливатиме на них.

мікрохвильова піч на кухні

Випромінювання може пошкодити газові лічильники, тому при їх використанні необхідно ставити пекти на відстані.

Слід враховувати вплив випромінювання на людей. Прилад важливо не встановлювати поруч із місцями, де люди перебувають довгий час чи люблять грати діти.

мікрохвильова піч на кронштейнах

вбудована мікрохвильова піч

мікрохвильова піч на холодильнику чи можна

мікрохвильова піч з полицею

Безпека під час використання

Щоб прилад служив довго і приносив господарям тільки користь необхідно дотримуватись основних вимог щодо безпеки. Крім правил установки, які були описані вище, важливо дотримуватися і безпеки підключення.

мікрохвильова піч на холодильник

Так як цей пристрій є досить потужним і його підключення вимагає заземлення, його необхідно включати в окрему розетку. Підключати НВЧ-піч до однієї електроточки разом з іншими потужними пристроями: холодильником, чайником, аерогрилем, мультиваркою забороняється. Це може призвести до перевантаження проводів, короткого замикання та, як наслідок, до пожежі.

як користуватися мікрохвильовою піччю

І звичайно, вмикати в мережу несправний прилад, який дивно працює, ні в якому разі не можна.

Якщо дотримуватися основних вимог щодо використання, то мікрохвильова піч приноситиме сім'ї лише задоволення, радість і прослужить довго.

мікрохвильова піч на холодильнику фото

ВІДЕО: Чи можна на холодильник ставити мікрохвильову піч.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар