Чи дозволяється сховати газову колонку в шафу

Газова колонка є практично у будь-якій сучасній квартирі. Її встановлення регламентується відповідно до стандартних вимог безпеки. Під час проведення ремонтних робіт у будинку багато хто замислюється над тим, щоб вмонтувати конструкцію в шафу, сховавши від сторонніх очей. Газова колонка в шафі на кухні дозволить суттєво змінити зовнішній вигляд приміщення, додасть цікавого стилю, дозволить підвищити функціональність використання кожного квадратного метра.

кухня з газовою колонкою

Перед тим, як робити будь-які дії, слід провести ретельне вивчення законодавства, а також провести огляд усіх газових приладів. Особлива увага приділяється вимогам безпеки, оскільки від цього залежить життя та здоров'я всіх мешканців комплексу.

кухня з газовою колонкою фото

Зверніть увагу! Спершу необхідно розробити проектну документацію, а також схему розміщення всіх газових приладів. Далі подається заява до газової служби. Тільки після отримання відповідного дозволу можна приступати до виконання робіт. Інакше на порушників очікують великі штрафні санкції.

Вимоги до приміщення та місця монтажу газової колонки

Місце встановлення газового нагрівача та колонки регламентується певними стандартами, яких слід дотримуватись під час виконання будь-яких робіт.

Основні стандарти:

  • Розміри водонагрівача не повинні бути меншими за сім кубометрів.
  • Висота такої установки має бути більше двох метрів. Відповідно до стандартних норм такої висоти цілком достатньо.
  • У приміщенні, де розміщується стовпчик, необхідно скління в обов'язковому порядку.

кухня з газовим казаном

Віконні отвори повинні бути більшими, забезпечувати можливість відкриття у будь-який час. Не допускається застою повітря там, де вмонтовано газову колонку. Через вікно проходитимуть повітряні потоки. Також слід враховувати, що для провітрювання та створення оптимальних умов на кухні зазвичай встановлюються двері. Якщо її немає, потрібно передбачити монтажні роботи в проектній документації.

кухня з газовим казаном фото

Багато хто запитує, чи можна прибрати газову колонку в шафу. Це можна зробити, але потрібно враховувати безліч нюансів. У приміщенні необхідно обов'язково встановити пристрій перевірки газу. Він допоможе вчасно виявити витік, щоб вжити відповідних дій.

Зверніть увагу! Розташування всього обладнання слід визначити заздалегідь. Краще скласти план приміщення, яким буде легше орієнтуватися.

Перенесення обладнання допускається на півтора метри. Цього цілком достатньо, щоб повністю змінити планування приміщення. Якщо планується більша відстань переносу, це буде повна заміна системи. Доведеться заново підключати все обладнання до магістралі, що спричинить деякі труднощі. Також будуть потрібні інші документи для погодження перепланування, збільшаться термін виконання ремонтних робіт.

кухня з газовим казаном інтер'єр

кухня з газовим казаном інтер'єр фото

кухня з газовим казаном фото інтер'єр

кухня з газовим казаном фото інтер'єру

Основні правила безпеки встановлення

Потрібно дотримуватися безлічі правил і особливостей при монтажі газової колонки та водонагрівача. А якщо ні, то власників можуть оштрафувати на великі суми.

Важливо облаштувати димар та систему вентиляції. Від цього залежить ефективність переміщення повітряних потоків, а також своєчасне виведення диму з приміщення.

кухня з газовим казаном ідеї

Вентиляційний отвір має бути таких розмірів, щоб повітря спокійно могло проходити в потрібній кількості, не забиваючи основних вузлів системи. Якщо забути про цю вимогу, то згодом велика кількість токсичних речовин може призвести до аварійних ситуацій, а також отруєння всіх мешканців будинку. Підвищуються ризики вибуху газоподібних відходів. Особливо це стосується нічної доби, коли люди фізично не можуть встановити витік газу в будинку.

кухня з газовим казаном фото

Щоб газова колонка функціонувала нормально, необхідно облаштувати прохід до димаря. Він може підводитись до загальної магістральної лінії або монтуватися самостійно. При встановленні слід враховувати, що кількість згинів для нормального струму повітря не повинна перевищувати встановлену норму. В іншому випадку виникають складнощі з транспортуванням повітряних потоків на вихід. Довжина димаря встановлюється законодавчо. В іншому випадку потрібно проводити димохідну трубу, щоб забезпечити нормальний рівень циркуляції повітря.

кухня з газовим казаном ідеї фото

Місце встановлення труби для газовідведення розташовується таким чином, щоб забезпечити оптимальний вихід колонки. Для облаштування слід використовувати труби, які виготовлені з речовин, стійких до процесів горіння. Підвищуються ризики спалаху. Кращим варіантом будуть труби, які мають невисокий рівень теплопровідності.

Труба зазвичай підключається у вертикальному положенні. Довжина цієї ділянки становить не менше ніж п'ятдесят сантиметрів для нормальної роботи установки. У деяких випадках дозволяється використовувати гофрований трубопровід. При цьому не повинно бути будь-яких провисань чи нерівностей.

кухня з газовим казаном фото ідеї

Якщо немає можливості встановити димар, необхідно подбати про інший спосіб відведення газів. Наприклад, можна встановити потужну витяжку, яка має достатню тягу для здійснення відведення газу назовні. Необхідно облаштувати систему відповідно до проектної документації.

У багатьох власників будинків та квартир виникає закономірне питання, чи можна закривати газову колонку шафою. Це можна зробити. При цьому важливо дотримуватися певних правил розміщення колонки, щоб не було проблем із газовою службою.

кухня з газовим казаном дизайн

Водонагрівач забороняється підключати до стіни, що несе. Також не можна встановлювати стовпчик, використовуючи даний метод. Це можна пояснити тим, що у разі вибуху може зруйнуватись весь будинок. Щоб уточнити це питання, слід звертатися до фахівців. Вони проведуть дослідження місцевості, що допоможе визначитися з методом та місцем встановлення конструкції.

Також необхідно дотримуватись певних правил розміщення системи. Обробка місця зупинки повинна виконуватися з матеріалів, стійких до горіння. Це допоможе запобігти ймовірності виникнення пожежі. Не можна встановити конструкцію на дерев'яні поверхні. Для цього знадобиться попередня обробка.

кухня з газовим котлом у шафі

Щоб досягти високої безпеки газової колонки, не встановлюйте її над іншими газовими приладами. Рекомендується витримати дистанцію. Необхідно ретельно перевірити герметичність кожного каналу, провести труби відповідно до законодавчих норм.

Що робити категорично забороняється

Відповідно до чинного законодавства забороняється самостійно проводити встановлення газових приладів без попереднього узгодження відповідного проекту та робіт. Інакше людина зазнає кримінальної відповідальності.

інтер'єр кухні з газовим казаном

Не дозволяється встановлювати такі пристрої в умовах підвищеної вологості. Також не варто облаштовувати поруч пластиковими та синтетичними виробами.

Не можна робити примусову витяжку. Закон забороняє встановлення установок для підключення газу на несучих конструкціях. Не можна використовувати водяні шланги для підключення. Для цього він є інші типи установок.

кухня з газовим казаном дизайн фото

Як приховати газову колонку на кухні

Є кілька різних способів маскування конструкції на кухні. Слід дотримуватись певних вимог, а також використовувати безпечні матеріали для виконання поставленого завдання.

Чи можна закривати газову колонку шафою

Це можна зробити. При цьому потрібно дотримуватися певних вимог, щоб убезпечити себе та своїх близьких. Шафа повинна бути виготовлена з матеріалів, стійких до горіння. Також важливо дотримуватися відстані між стінками всіх приладів. Суцільну шафу дозволяється використовувати, коли у водонагрівачі є власна камера згоряння.

кухня з газовим казаном фото дизайн

Фарбування в колір стін та кухонного гарнітуру

Один із найпростіших і найдоступніших методів. Достатньо підібрати меблі в тон, придбати відповідну фарбу та виконати всі роботи. Це не займає багато часу, а результат вас потішить. Для фарбування виробу необхідно придбати спеціальну фарбу, яка відрізняється стійкістю до зовнішніх факторів.

фарбування газової колонки

Встановлення колонки між шафками

Один із ефективних способів. Досить простий у реалізації. Підходить тоді, коли не вдається вбудувати обладнання в меблевий гарнітур. Допускається відкритий чи закритий варіант конструкції. Додатково можна зробити отвори для забезпечення кращої вентиляції.

кухня з газовим котлом між шафами

Перенесення колонки в коридор

Якщо кухня невелика, можна подумати про встановлення в коридорі. При цьому слід дотримуватися низки вимог. Приміщення повинне відповідати встановленим розмірам. Також потрібно звернутися до газової служби для погодження виконання процедури. Іноді можна переносити водонагрівач у ванну кімнату. При цьому також потрібно отримати відповідний дозвіл.

газова колонка у коридорі

Декорування агрегату

Один з найпростіших і найменш витратних методів. За допомогою різних декоративних елементів можна легко перетворити зовнішній вигляд водонагрівача та колонки. Як декор можна використовувати наклейки, фото, живопис, розпис, різні орнаменти. Також можна одразу придбати оздоблену модель, щоб не витрачати зайвий час на самостійне декорування.

декор казана на кухні

Варіанти оформлення приміщень із газовою колонкою

Оформити приміщення з газовою колонкою можна у різних стилях:

  • Стиль лофт. Можна легко замаскувати пристрій під сучасну техніку із футуристичних фільмів.
  • Стиль кантрі. Найкращим рішенням буде колонка, виконана в пастельних тонах. У стилі прованс вітаються квіткові композиції.

кухня з газовим казаном фото оформлення

кухня з газовим казаном фото оформлення

кухня з газовим котлом

кухня з газовим казаном оформлення

Газову колонку можна добре вписати і в інші типи приміщень. Досить використовувати тематичні декоративні елементи, а також виявити трохи фантазії.

Відео: чи можна закрити газовий котел шафою

50 варіантів дизайну інтер'єру кухні з газовою колонкою

кухня з газовою колонкою

кухня з газовою колонкою фото

кухня з газовою колонкою ідеї

кухня з газовою колонкою ідеї фото

кухня з газовою колонкою фото ідеї

кухня з газовою колонкою дизайн

кухня з газовою колонкою фото

кухня з газовою колонкою

кухня з газовою колонкою

кухня з газовою колонкою дизайн ідеї

кухня з газовою колонкою ідеї дизайн

кухня з газовою колонкою ідеї дизайну

кухня з газовою колонкою декор

кухня з газовою колонкою декор фото

кухня з газовою колонкою фото декор

кухня з газовою колонкою фото декору

кухня з газовою колонкою декор ідеї

кухня з газовою колонкою ідеї декор

кухня з газовою колонкою ідеї декору

кухня з газовою колонкою інтер'єр

кухня з газовою колонкою інтер'єр фото

кухня з газовою колонкою

кухня з газовою колонкою фото інтер'єру

кухня з газовою колонкою інтер'єр ідеї

кухня з газовою колонкою ідеї інтер'єр

кухня з газовою колонкою ідеї інтер'єру

кухня з газовою колонкою оформлення

кухня з газовою колонкою

кухня з газовою колонкою

кухня з газовою колонкою

кухня з газовою колонкою оформлення ідеї

кухня з газовою колонкою ідеї оформлення

кухня з газовою колонкою ідеї оформлення

кухня з газовою колонкою варіанти

кухня з газовою колонкою фото

кухня з газовою колонкою фото варіанти

кухня з газовою колонкою фото варіантів

кухня з газовою колонкою варіанти ідеї

кухня з газовою колонкою ідеї варіанти

кухня з газовою колонкою ідеї варіантів

кухня з газовою колонкою

кухня з газовою колонкою фото

кухня з газовою колонкою

кухня з газовою колонкою

кухня з газовою колонкою

кухня з газовою колонкою ідеї види

кухня з газовою колонкою

кухня з газовою колонкою

кухня з газовою колонкою види декору

Чи дозволяється сховати газову колонку в шафу

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар