Чому в посудомийці залишається вода і що потрібно робити

Навіть найнадійніша техніка не застрахована від поломок. Здавалося б, ще вчора все працювало справно, а сьогодні – у посудомийній машині стоїть вода, що робити незрозуміло: або звертатися до сервісу, або готуватися до непередбачуваної обнови.

посудомийних машин

Найголовніше у таких ситуаціях – не поспішати. Нерідко джерело подібних неполадок має просте і зрозуміле походження, яке під силу усунути самостійно.

проблеми зі зливом води.

Можливі причини відмови

Застій води в робочій камері посудомийних машин явище не таке рідкісне. Зазвичай сучасні пристрої можуть ідентифікувати більшість несправностей і видати відповідний код помилки. Втім, це можна розпізнати і без їхньої підказки – достатньо лише відчинити дверцята.

причини застою води

Якщо на дні накопичилася брудна вода, в якій плавають залишки їжі та сміття, значить, незважаючи на всі зусилля інженерів з Бош, Сіменс або Електролюкс, посудомийна машина не зливає воду. Як правило, більшість причин можна визначити самостійно.

діагностику несправності

Зверніть увагу! Навіть при нормальній роботі на дні мийної камери завжди залишається невелика кількість води (приблизно 1 см) – це зроблено для того, щоб уникнути пересихання гумових ущільнювачів та прокладок.

Засмічення зливальної системи?

Подібні проблеми можуть виникати, якщо засмічився вихідний патрубок, через який подається використана вода у каналізацію.

засмічення зливної системи

Крім того, може бути засор і в самій каналізації. Особливо, якщо зливний шланг підключений не до центральної труби, а до сифона.

Причина у первинному фільтрі?

Сучасні посудомийні машини обов'язково включають систему грубого і тонкого очищення.

засмічення

засмічення посудомийки

Таким чином, якщо в посудомийній машині стоїть вода, що робити потрібно в першу чергу – це перевірити стан фільтрів.

Можливо, це шланг?

Іноді причиною появи води у робочій камері може стати неправильне підключення посудомийки до каналізації.

машина працює

Тут потрібно дотримуватися основних вимог:

  • Патрубок шланга не повинен розташовуватись надто високо.
  • Шланг не можна розташовувати нижче за рівень каналізаційної труби.
  • При монтажі не допускати зламів та перегинів.

чищення фільтрів

Інші проблеми

У ряді випадків відмова зливати воду проявляється через блокування крильчатки насоса відкачування. Трапляється, що під її лопаті потрапляє твердий шматок їжі або шматок кераміки – як наслідок, насос не може працювати у штатному режимі і вода стоїть.

стоїть вода в посудомийній машині

Ось чому в інструкції рекомендується не ставити в машину посуд відразу зі столу або з явно помітними пошкодженнями.

дисплеї

У посудомийній машині варто вода що робити? Поради майстра

Найперше – це спробувати включити програму примусового зливу. Усі сучасні машини «вміють» це робити. Якщо вода не йде, слід перевірити засмічення в шлангу та місці підключення вихідного патрубка до каналізації. Більшість проблем трапляються саме тому.

зробити посудомийку

зробити посудомийку самому

зробити посудомийку сам

зробити посудомийку самостійно

Якщо ж причина виявилася не в засміченні, наступним етапом буде прочищення фільтра. Для цього потрібно зняти розбризкувач, вийняти сітку грубої очистки, а потім і фільтр тонкої очистки. Привести їх у порядок можна звичайним миючим засобом та зубною щіткою.

кваліфікований майстер

Також необхідно перевірити можливість блокування насоса крильчатки. Часто це можна дізнатися за непрямими ознаками. Наприклад, недавно куплений електролюкс не зливає воду посудомийна машина постійно гуде, але нічого не відбувається.

пресостат

У відсіку, де розміщуються фільтри, потрібно зняти захисну кришку насоса та покрутити крильчатку олівцем або паличкою для суші. Якщо це справді заклинювання – витягнути предмет та зібрати все назад.

Важливо! Деякі машини Bosch не можуть розпізнати проблеми в системі зливу і продовжують мити посуд у брудній воді. На жаль, дізнатися про це можна лише після закінчення програми.

спеціального обладнання

Коли потрібно звертатись за допомогою?

Якщо, незважаючи на всі зусилля, вода продовжує стояти у робочій камері – доведеться звертатися до сервісної служби.

поломкою посудомийки

Це вже може свідчити про серйозніші проблеми, такі як:

  1. Несправність датчика рівня води.
  2. Вихід із ладу зливного насоса.
  3. Несправність або збій в електронній платі управління.

В окремих випадках останню проблему можна вирішити перепрошивкою заводської мікропрограми. Проте самотужки описані проблеми не вирішуються.

діагностика модуля

Зазвичай, після проходу повного циклу миття, на дні посудомийної машини залишається невелика кількість води – здебільшого це норма. Тим не менш, якщо її рівень явно великий, або миття триває без зливу, тоді це, безумовно, – несправність.

Некомпетентний підхід

Таким чином, коли в посудомийній машині стоїть вода, що робити кожен вирішує сам: можна спробувати щось зробити самому, а можна відразу звернутися в сервіс. Найчастіше за таких несправностей – це останній варіант.

посудомийка

посудомийка велика

посудомийка біла

посудомийка купити

Відео: причини поломки посудомийки

WowCracy
Додати коментар