Чому тече пральна машина знизу

Звичне заняття пранням, заняття іншими домашніми справами… Ви прийшли у ванну кімнату, і побачили, що пральна машинка потекла внизу під час прання. Цю калюжу потрібно негайно виправити і відразу ж зайнятися своєю пральною машинкою. Але не кожна людина знає, що потрібно робити, коли тече пральна машина.

тече пральна машина

Що робити при протіканні машинки

Корисна інструкція для тих, хто не знає, чому починає протікати пральна машина знизу при пранні:

 • Якщо вода змогла потекти на підлогу, намагайтеся йти максимально акуратно. Це потрібно, щоб ви могли вимкнути машину з розетки. Якщо це зробити не вдається, варто просто вимкнути електрику в розподільчому щитку;

  вимкнути машинку з розетки

 • Щоб вода не могла протікати далі, слід перекрити подачу води. Якщо можливості немає, можна відключити водопостачання в усьому будинку. А зробити це можна за допомогою сантехнічної шафи;

  перекрити воду

 • Наступний етап для того, щоб можна було витягнути всі речі з пральної машинки. Якщо прання закінчилося повністю, то це можна зробити як і раніше, а от якщо цикл зупинився через те, що почалася протікання, то для початку потрібно злити всю ту воду, (зробити це можна за допомогою зливного фільтра, який знаходиться в люку, там де розташована права нижня частина передньої панелі, яка залишилася і тільки потім дістаємо всі речі.

  витягнути речі з пральної машини

 • А тепер приступайте до пошуків місця, звідки почала витікати вода.

Види поломок

До того, що ваша пральна машина почала текти, могли призвести до різноманітних проблем. Деякі з них можна знайти самостійно, а також їх і виправити. Але є й такі випадки, де без допомоги фахівця та його інструментів ніяк не обійтись.

 • Перестав обертатися барабан;
 • Не проходить злив води з бака пральної машини;
 • Збився цикл прання;
 • Після прання або під час починає утворюватися калюжа на підлозі;
 • Занадто сильна вібрація під час роботи пристрою;
 • Вода не нагрівається.

тече пральна машина

Шланг подачі води

Так як пральна машина автомат не є автономним пристроєм, вона потребує підключення до електричної системи, каналізації та водопроводу. Саме до такої допомоги відноситься шланг подачі води.

шланг подачі води

Шланг з'єднує техніку із трубою для водопостачання. А потрібний він для того, щоб наповнювати побутову техніку водою. Шланг подачі води може бути:

 1. Гумовим;
 2. Армованим;
 3. Гумовий шланг із додатковою трубкою із системою Аквастоп.

злив у пральній машині

Зливний фільтр

Зливний фільтр встановлений у кожній моделі пральної машини. Він необхідний для того, щоб був захист помпи від сміття та іншої дрібниці, які можуть потрапити в бак разом із одягом. Потрібно стежити за тим, щоб він завжди був чистий, тому час від часу його варто чистити від сторонніх предметів.

зливний фільтр

Якщо ж ви не стежитимете за ним, то пральна машина дуже скоро почне виходити з ладу і вода з машини зможе потекти дуже просто:

 • Перестане відкачувати воду і постійно показуватиме кодову помилку зливу;
 • Вода з бака почне йти повільно та не вся. Припинятиме свою роботу самостійно, і показуватиме помилку;
 • Іноді ви чутимете такі звуки, ніби всередину щось потрапило.

чищення фільтра пральної машини

Зламаний лоток

У пральних машинах автомат дозатор – це контейнер із висувною функцією, який можна заправляти перед пранням порошком чи гелем. Щоб він працював, потрібно:

 • Слідкувати за осадом від поганої води;
 • Дивитись, щоб порошок розчинявся повністю, інакше почне забиватися ґратка.

лоток у пральній машині

Якщо ви не помічатимете цих дрібниць, то вода дуже швидко почне виливатися назовні через краї отвору лотка. Якщо така проблема трапиться на ваших очах, її можна виправити самостійно. Варто лише витягти дозатор, а стінки отвору промити проточною водою.

лоток пральної машини фото

Низька якість патрубків

Проблему в патрубку можна помітити, якщо витік води відбувається в нижній частині пральної машинки і через деякий час вона сама зупиняється. Щоб прибрати проблему, варто просто замінити погані патрубки.

патрубок пральної машини

Помпа та бак

Помпа – це насос, який може знаходитись у пральній машині автоматного та напівавтоматичного режиму. Відповідає він за зливання брудної води після прання у каналізацію. Якщо у цього елемента сталися якісь неполадки, це призведе до того, що пральна машина перестане зливати воду, або робитиме це дуже повільно. Також погано йтиме процес полоскання, порушиться віджимання, а також основний режим прання. Саме тому наявність даного інструменту в сучасних машинах є обов'язковою.

насос для пральної машини

Від того, який бак стоїть у пральній машині, залежить, скільки ця техніка вам прослужить. Вибирати між силітек та пластиком не потрібно, тому що вони практично однакові. Але найкраще вибирати нержавіючу сталь, вона прослужить довше і не зможе тріснути під час переїзду або будь-яких інших маніпуляцій.

бак пральної машини

Інші несправності

Серед інших видів проблем є ще й такі:

 1. Пральна машина не може віджимати білизну;
 2. Немає обертання барабана;
 3. Інтенсивний тиск води;
 4. Занадто багато порошку в дозаторі;
 5. Дозатор не вимили після попереднього використання;
 6. Двигун згорів;
 7. Дверцята залишаються не до кінця закритими, тому вода може протікати і зробити поломку, а також замикання електрики.

тече пральна машина причини

Як самостійно зробити ремонт

Пральна машина зараз є в кожному будинку. Вона, як будь-яка інша техніка, рано чи пізно починає ламатися. Доводиться витрачати гроші не лише на запчастини, інструменти, а й для того, щоб викликати майстра, який готовий провести ремонтні роботи.

ремонт пральної машини

Тільки пам'ятайте про те, що половину всіх проблем все одно можна вирішити вдома, абсолютно самостійно. У пральній машинці не так багато деталей, так що потрібно знайти лише одну і вирішити свою проблему.

як полагодити пральну машину

Важливо! Намагаючись щось полагодити, ви своїми діями можете завдати ще більше шкоди своїй техніці.

Перед тим як розпочати ремонт, у вас вдома завжди мають бути на такий випадок інструменти:

 1. Хрестова та плоска викрутка;
 2. Плоскогубці;
 3. Кліщі;
 4. Довгогубці;
 5. Плоский гайковий ключ (19 і 8/10).

викрутки

плоскогубці

кліщі інструмент

довгогубці

Коли потрібний майстер

Якщо у вас підтікає пральна машинка знизу, а ви не знаєте, як користуватися інструментами, а також якщо ви просто не хочете завдати ще більшої шкоди пральній машині, то не варто робити все самому. Потрібно зателефонувати до майстра, який готовий будь-якої хвилини допомогти вам з вашими труднощами.

ремонт пральних машин вдома

Профілактика проблеми

Профілактика потрібна для того, щоб ваша пральна машина не могла текти знизу під час прання. Потрібно, щоб вона працювала довго і правильно. А щоб запобігти будь-якій поломці потрібно трохи більше часу, ніж на прання. Тим більше, зробити це не так і складно, тому впоратися можна і самостійно.

 • Використовуйте фільтри для води;
 • Не варто завантажувати у відсік багато одягу;
 • Перед завантаженням перевіряйте свій одяг. Дрібниця, паперові гроші, ключі або будь-які інші речі можуть дуже нашкодити пральній машині;
 • Використовуйте мішки для прання;
 • Не відходьте далеко, коли поставили прання;
 • Після того, як ви витягнете одяг, люк деякий час повинен стояти відкритим;
 • Доглядати раз на місяць за фільтром.

догляд за пральною машиною

Поради щодо використання пральної машини

Завантажувати суху білизну найкраще рівномірно. Це означає, що не потрібно накидати надто багато одягу туди. Найоптимальніше завантаження трохи більше, ніж половина бака.

Після прання завжди сушіть машину. Залишати її з краплями або гірше з великою кількістю води всередині суворо заборонено.

відкрита пральна машина

Якщо ваша пральна машина перестала працювати, ви повинні розуміти, що потрібно робити ремонт. Інакше, якщо цього зробити своєчасно, то виправити поломку буде набагато складніше чи взагалі неможливо.

Боротися з накипом теж потрібно, а ще краще проводити сортування речей перед тим, як покласти все в барабан. Футболки білого кольору не потрібно класти в машинку разом із зеленим або червоним светром. Також варто звертати увагу і на матеріал, з якого пошита та чи інша річ. Грузити всі разом теж не найкраще рішення.

завантаження речей у пральну машину

Завдяки таким простим на перший погляд рекомендаціям ви станете з легкістю стежити за своєю технікою. Таким чином вона може прослужити вам навіть не п'ять років, а набагато більше.

Відео: що робити, якщо потекла пральна машина

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар