Чому пральна машина не віджимає і що при цьому робити

Сьогодні пральна машинка – це не розкіш, а потреба. З її появою життя, дійсно, стає простішим і комфортнішим. Але цей комфорт має й інший бік: як тільки з машинкою щось трапляється (наприклад, перестає віджимати), починає здаватися, що нічого страшнішого трапитися вже не може. Хоча з деякими «поломками» зможуть впоратися навіть представниці прекрасної статі.

пральна машина не віджимає

Помилки експлуатації

Отже, що робити, якщо не віджимає пральна машина? Насамперед, уважно читайте інструкцію до вашої домашньої «помічниці». Пам'ятайте, що віджимання – це заключний етап прання, але він передбачений не в будь-якій програмі. У деяких випадках він здійснюється частково (на дуже малих оборотах), а в деяких зовсім відсутній. В останньому випадку з машини зливається вода, а білизна залишається мокрою.

мокрий одяг після віджиму

Тому, якщо, відкривши дверцята машини, ви виявили, що білизна дуже мокра, не поспішайте панікувати і дзвонити майстру. Можливо, вся справа в налаштуваннях. Є ряд програм, що не передбачають серйозного віджимання:

 • Чутлива;
 • Делікатна;
 • Бережна;
 • Прання тонкої білизни;
 • Шовк;
 • Вовна та інші.

програми прання

А може бути режим віджиму у вашій пральній машині можна встановити та зняти самостійно? І просто хтось із домочадців випадково натиснув кнопку чи переклав перемикач? Обов'язково перевірте цей момент. І якщо так і сталося, просто перевстановіть регулятор на панелі керування на функцію віджимання і знову запустіть техніку.

режим віджимання

Якщо ж, перевіривши програми та налаштування, ви переконалися, що проблема в іншому, є ще кілька варіантів. Наприклад, дисбаланс пральної машини (коли білизна збивається в грудку), або перевищення завантаження за вагою. Деякі моделі вам одразу повідомлять і про дисбаланс, і про навантаження, висвітливши на табло номер помилки. Інші машини просто припиняють свою роботу і залишають білизну без віджиму.

пральна машина відмовляється віджимати

Важливо! Дисбаланс та перевантаження дуже небезпечні для пральної машинки-автомата. Тому, щоб уникнути серйозніших проблем, вона просто зупиняє роботу без останньої операції.

Для усунення дисбалансу машину зупиняють і вміст рівномірно розподіляють по барабану. А у разі перевантаження просто прибирають частину білизни для наступного прання.

пральна машина з речами

Проблеми зі зливом води

Якщо, відкривши машинку, ви виявили не просто мокру білизну, а «плаваючу» у великій кількості води, значить проблема серйозніша, ніж ті, що були озвучені вище. Можливо, несправна система зливу води.

пральна машина не зливає воду

 1. Або засмічена зливна система: зливний фільтр, шланг, патрубок.
 2. Або система несправна (загалом чи якийсь окремий елемент).

вода у пральні

Якщо засмічився зливний фільтр, можна сміливо стверджувати, що вам пощастило. Потрібні найпростіші дії. До речі, рекомендується профілактично прочищати фільтр, щоб не допускати серйозного засмічення. Якщо ж проблема в шлангу, що йде в каналізацію, вирішити її буде складніше. Ну а для того, щоб прочистити патрубок, машинку доведеться розібрати.

як злити воду з пральної машини

Помпа часто ламається і потребує заміни. Якщо така доля спіткала і ваш агрегат – звертайтесь до фахівця.

помпа пральної машини

Коли потрібний професіонал

Наступні причини відсутності віджиму допоможе усунути тільки професійний майстер. Тому, якщо ви не є таким, краще не спробуйте методом «тику» виявити та вирішити проблему. Довірте діагностику фахівцям. Повірте, самостійно ви зробите лише гірше.

ремонт пральної машини

 1. Вийшов із ладу трубчастий нагрівальний елемент. Зазвичай, до такої несправності призводить погана якість водопровідної води. Під час прання вода не нагрівається до заданої температури та робота автоматично зупиняється. Щоб перевірити стан нагрівального елемента, потрібно мультиметр.

  тен пральної машини

 2. Несправний пресостат (або датчик рівня води). Одна з функцій пресостата – давати сигнал модулю, що управляє, про рівень води в пральній машині. Якщо датчик зламаний, то модуль не отримує інформації про відсутність води і функція віджиму не стає активною. У цьому випадку несправну деталь слід замінити на нову.

  пресостат у пральній машині

 3. Зламаний двигун. Стерті в процесі експлуатації колекторні щітки або несправності в обмотці спричиняють неправильне функціонування двигуна. Оцінити стан двигуна ви зможете самостійно. Для цього потрібно розібрати корпус, дістатися деталі та перевірити стан обмотки, наскільки вона цілісна. Далі потрібно подивитися на графітові щітки. Їх величина не повинна бути меншою за 0,5 см. Якщо щітки менше 0,5 см – їх потрібно міняти.

  двигун пральної машини

 4. Несправність датчика контролю оборотів (так званого таходатчика). Заради справедливості варто відзначити, що це одна з найрідкісніших поломок, але зустрічається. Іноді проблема пов'язана із послабленням контактів. Але якщо все ж таки датчик несправний, його доведеться повністю замінити.

  тахогенератор пральної машини

 5. Проблеми із електронним модулем. Цей найважливіший елемент пральної машини відповідає за роботу всіх програм. Якщо в результаті діагностики не виявилася жодна з перерахованих вище проблем, швидше за все, несправний саме електронний модуль. І в цьому випадку самостійно усунути проблему у вас точно не вийде, адже знадобиться або перепрошивка, або заміна модуля. Отже, не ризикуйте, одразу звертайтеся до фахівців.

  електронний модуль пральної машини

Профілактичні заходи

Багато в чому тривалість експлуатації пральної машини залежить від дотримання інструкції та проведення профілактичних заходів. Повірте, будь-яка профілактика обійдеться вам набагато дешевше, ніж навіть найнезначніший ремонт, тому постарайтеся «доглядати» свою помічницю.

чищення фільтра пральної машини

 1. Завжди точно слідуйте рекомендаціям про кількість білизни, що завантажується. Це той самий випадок, коли улюблене багатьма «може» обійдеться дуже дорого.

  прання речей у пральній машині

 2. Уважно перевіряйте вміст кишень. Будь-яка дрібна дрібниця, що випала в процесі прання, може стати причиною засмічення, і, як наслідок, поломки.

  перевірити кишені

 3. Не зловживайте пральним порошком. У цьому випадку приказка, чим більше, тим краще матиме зворотний ефект. Надлишки прального засобу можуть призвести до поломки пресостату.

  пральний порошок

 4. Після кожного прання ретельно промивайте лоток для порошку, незалежно від того, в якому режимі ви перете. Повірте, навіть така дрібниця допоможе продовжити термін експлуатації вашої машини.

  помити лоток пральної машини

 5. Коли пральна машина перебуває у стані спокою, барабан повинен бути сухим. Обов'язково слідкуйте за цим! Після кожного вивантаження білизни залишайте дверцята агрегату відчиненими на 2 – 3 години, цього цілком достатньо, щоб барабан повністю просох.

  відкрита пралка

 6. Перевіряйте напругу в електромережі. Автоматичні пральні машини – «дами» дуже примхливі. Будь-який стрибок напруги може спричинити серйозну поломку. Щоб цього не сталося, рекомендується встановити стабілізатори електричного струму. Хоча це вимагатиме певних витрат, пам'ятайте, що ремонт машини вам у будь-якому випадку обійдеться дорожче.

  стабілізатор для пральної машини

Важливо! Якщо ваша машинка перестала виконувати функцію віджиму, а ви не маєте жодного уявлення про причину такої роботи, краще не витрачайте час на самостійну діагностику. Відразу звертайтесь до фахівців. Як свідчить досвід, це дозволяє заощадити як час, а й кошти. Адже у процесі пошуку ви можете щось зашкодити. А електроніка, яку намагалися відремонтувати, гарантійному ремонту не підлягає. І це правило актуальне щодо пральної машини будь-якої марки.

ремонт пральної машини

Отже, причини відсутності віджиму можуть бути різними. І тішить той факт, що цю проблему можна вирішити. Вчасно звернувшись до фахівця, ви зможете повернути свою пральну машину до життя.

ремонт пральної машини фото

ВІДЕО: Пральна машина не віджимає білизну

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар