Чому пральна машина не набирає води

У сучасному світі побутова техніка настільки міцно увійшла в життя людини, що важко уявити, як без неї могли обходитися раніше. Взяти хоча б прання, нещодавно ця подія практично прирівнювалася до генерального прибирання квартири. Сьогодні, запустив прання машину і вільний.

пральна машина не набирає води

Але трапляється і таке, тиснеш на пуск і не чуєш звичного шуму, що наповнюється водою бака, а прання не запускається. Чому пральна машина не набирає води причини різні, але усувні, найчастіше, без допомоги майстра.

ремонт прання

Як визначити, що машинка не може залити воду

Причину будь-якого відхилення від нормальної роботи прального агрегату потрібно спочатку оцінити візуально. Визначити, що вода для прання не закачується можна за такими ознаками:

 1. Відсутній чіткий звук поточної води при заповненні робочого об'єму.
 2. Після запуску програми прання завантажені речі залишаються сухими, вода в барабані відсутня. Це добре видно через віконце завантажувального люка.
 3. Машинка гуде, а барабан крутити не починає.

чому пральна машина не набирає води

Іноді ситуація може бути складнішою. У баку є вода, але машинка не стирає, чомусь. Найчастіше така ситуація через повільний струм води або її недолік, а програма машини фіксує несправність і блокує пуск. Машини для прання нового покоління, наприклад самсунг або індезит, відображають код поломки на дисплеї. У моделях без дисплея блимає певна комбінація індикаторів.

дисплей пральної машини

Чому машинка не набирає води

Складнощі з наповненням водою машини автомат для прання (СМА) можуть бути викликані різними причинами. Умовно їх ділять на два види:

 1. Зовнішні фактори, такі як порушення умов експлуатації, неправильний догляд, неправильне підключення до системи водопостачання.
 2. Складнощі внутрішнього характеру, спричинені пошкодженнями або неполадкою механізмів та окремих вузлів (фільтри, клапани, насоси, модуль керування, електромагнітні датчики).

пральна машина не набирає води причини

Проблеми з подачею

Як стверджують професіонали, при вирішенні будь-яких складнощів технічного характеру «танцювати потрібно від грубки». Якщо немає подачі води в пральній машині — «танцюватимемо» від водопроводу. Спочатку перевіримо наявність у ньому води та чи достатній у неї натиск. Найчастіше буває, що ЖЕК, розпочавши чергову профілактику, відключив подачу води, забувши попередити мешканців.

подача води

Від водопроводу переходимо до крана подачі, перевіримо, чи він відкритий. Переконавшись у працездатності системи водопостачання, необхідно перевірити наявність пошкоджень на гнучкому шлангу подачі, загину та передавлювання важкими предметами. Наступний крок – перевіряти фільтр, встановлений на вході впускного клапана. Дуже часто проблема пов'язана із засміченням фільтра. Він забивається частинками сміття, які у системі водопроводу.

чищення фільтра пральної машини

Зламалася помпа

Причиною того, що пральна машина не набирає води, буває помпа, вона ж водяний насос. За конструктивними особливостями розрізняють такі типи насосів для прання:

 • циркуляційний, що забезпечує циркуляцію води всередині СМА, такі помпи встановлюються переважно в дорогих моделях;
 • зливний насос, який забезпечує відкачування води після закінчення певних етапів прання.

зливний фільтр

Багато популярних моделей СМА, таких як lg або брандт, випускають з однією помпою, яка забезпечує і закачування, і злив води. Тому якщо в агрегаті порушено зливання, то і закачування води неможливе. Якщо є впевненість, можна спробувати замінити помпу своїми силами, що вийшла з ладу, її демонтаж не вимагає без особливих навичок.

зливний насос

Проблема з дверцятами

Сучасні СМА обладнані захисними системами різного ступеня та функціоналу. Одна з основних – запірний механізм завантажувальних дверцят. Код дверцят закритий недостатньо щільно, не надходить вода в пральну машину, і вона не буде прати. Потрібно перевірити міцність закриття люка. При повному закритті ви почуєте характерне клацання замка.

дверцята пральної машини

Якщо двері погано фіксуються, значить сталася поломка клямки-фіксатора. Сам фіксатор знаходиться в корпусі машини, часто з кріплення випадає напрямна, що стає причиною проблеми. Якщо повернути її на місце, то проблему буде усунуто.

дверцята пральної машинки

Не працює датчик тиску

Реле рівня, або пресостат, контролює кількість води, яка має набиратися відповідно до заданого режиму роботи СМА. Датчик спрацьовує під впливом тиску повітря всередині камери, яке змінюється за рівнем наповненості водою.

пресостат

Коли пресостат виходить з ладу, прання може не запускатися або зупинятися всередині робочого циклу. Якщо це трапилося на початку циклу, то від датчика немає сигналу в електронний блок управління, звідки команда на відкриття впускного клапана також не надходитиме. Ось чому в пральну машину не надходить вода. Реле рівня зазвичай розташоване в доступному місці, самостійно замінити його не складе труднощів.

пресостат

Зламався впускний клапан

Ще одна важлива деталь, яка відповідає за те, чи машина заливатиме воду в завантажувальний бак – електромагнітний клапан впуску. У нормальному стані клапан закритий. При надходженні від блоку управління команди набирати воду клапан відкривається. У міру заповнення барабана до потрібного рівня від модуля управління припиняється подача напруги на котушку електромагнітного клапана, він закривається, припиняючи подачу води. Таким чином, при поломці цього вузла після запуску прання барабан машинки залишається сухим.

впускний клапан

Засмічився фільтр очищення

Зливний фільтр очищення служить для захисту помпи від випадкових предметів, які потрапили в барабан разом із речами. Крім цього, під час прання у воду потрапляє багато іншого сміття – вовняні катишки, волосся, ворс та інше. Тому перед тим як потрапити в помпу вода після прання проходить очищення в зливному фільтрі, де і залишається весь цей бруд. Якщо своєчасно не проводити профілактичну чистку, сміття потрапить у помпу та виведе її з ладу.

зливний фільтр

Оскільки в більшості моделей СМА встановлений один насос, що забезпечує і злив, і закачування води, його поломка негайно позначиться на роботі всього агрегату. Регулярний догляд та очищення фільтра дозволить уникнути цієї та інших неприємностей. Періодичність профілактичних робіт залежить від частоти прання.

чищення фільтра пральної машини

Збій у роботі програматора

Складнощі із закачуванням води в СМА можуть бути пов'язані з правильністю функціонування програматора, який ще називають таймером або командоапаратом. Це одна з основних деталей ланцюга управління, за допомогою якої задається режим для прання, замочування, віджимання та сушіння. Програматор розташований на лицьовій стороні СМА і є круглою ручкою. При виході його з експлуатації робота машини неможлива.

програматор

До основних причин поломки відносяться:

 • необережне поводження, наприклад, обертання ручки під час роботи прання;
 • стрибки напруги у мережі;
 • влучення води всередину таймера.

З появою збоїв чи виході з ладу командоаппарат, швидше за все, підлягає заміні.

програматор пральної машини

Перебої подачі води

Якщо СМА повідомляє вам, підморгуючи всіма індикаторами, про нестачу води, то не поспішайте з розбиранням агрегату в пошуках проблеми, перевірте наявність водопровідної води в трубах. На жаль, в умовах нашої дійсності трапляються випадки збоїв у роботі водоканалу. Виявивши воду, перевірте кран підключення до гнучкого шлангу затоки, його слід тримати у відкритому стані. Складнощі з подачею води можуть також виникнути при слабкому тиску в системі, тоді краще зупинити процес і продовжити після нормалізації напору.

шланг подачі води

Як усунути поломку (чи можна самостійно, а коли вже потрібно звертатися до майстра)

Проблеми наповнення машини для прання водою залежить від причин різного характеру. Від найпростіших забули відкрити водопровідний вентиль до складних, як поломка вузлів різного ступеня складності. Якщо ви маєте впевненість у своїх навичках та вмінні поводитися з технікою, то можете без сторонньої допомоги здійснити ремонт СМА, але важливо не переоцінити свої здібності.

ремонт пральної машини

Щоб досягти поставленої мети, складіть зразковий план дій та вивчіть порядок розбирання (складання) того чи іншого вузла. Під час ремонту не відступайте від цього порядку. Перед початком ремонтних робіт слід звернути увагу до термінів гарантійного обслуговування. Якщо вони не закінчилися, то вам пряма дорога до сервісної майстерні, інакше є ризик і несправність не усунути і втратити гроші.

замовити ремонт пральної машини

Що робити якщо не надходить вода в посудомийну машину

Посудомийка без води – звичайна шафа для її зберігання. Щоб відновити надходження води та повернути посудомийці її основне призначення, необхідно провести перевірку:

 • наявності води у водопроводі та достатність її напору;
 • щільність закриття дверцят;
 • вентиля для подачі води, він має бути відкритим.
 • стану гнучкого сполучного шланга Він не повинен бути перекручений, затиснутий або пошкоджений.

шланг пральної машини

Найпоширенішою причиною, що викликає блокування подачі води, є фільтр заливного клапана, що забився. Очистивши фільтр від різних домішок, ви відновите працездатність посудомийної машини.

впускний клапан фото

Догляд за пральною машинкою

Дотримання наступних правил обов'язково продовжить термін безвідмовної роботи вашої пральної машини:

 1. Не перевищуйте допустиму норму завантаження;
 2. Проводьте контроль речей під час завантаження в машину, щоб унеможливити потрапляння в неї сторонніх предметів.
 3. Пом'якшуйте водопровідну воду для прання, щоб уникнути вапняних відкладень.
 4. Проводьте періодичне профілактичне обслуговування (очищення фільтрів, видалення залишків прального порошку з кюветів, провітрювання бака)

догляд за пральною машиною

Підведемо підсумок. Перше, що потрібно зробити при виявленні несправностей пральної машини – не панікувати. Завжди є шанс, що все обійдеться простим ремонтом і навіть самотужки. Друге – продовжіть термін служби машини дбайливим ставленням та уважним виконанням інструкції. Третє – не переоцінюйте власні таланти, згадайте про існування сервісного центру.

майстер з ремонту пральних машин

Відео: 6 причин чому пральна машина не набирає води

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар