Чому підтікає холодильник

Калюжа на підлозі біля холодильника — свідчення проблеми. Найгірше, якщо техніка перестала морозити, тоді поломка справді серйозна. Але встановити чому тече холодильник можна шляхом відкидання невідповідних варіантів. Розглянемо всі можливі причини цього явища та розберемося з можливістю їх усунення.

калюжа біля холодильника

Чому під холодильником калюжа

На кухні поруч із холодильником можуть розташовуватися й інші джерела води. Наприклад, раковина, посудомийна чи пральна машинки. Воду могли просто розлити. А тому передчасно панікувати не варто, ледь помітивши свіжу калюжу під холодильником. Озброїться ліхтариком, і постарайтеся визначити джерело витоку.

у чому причина протікання

Якщо тече холодильник, а не вміст у ньому, переходимо до наступного етапу: визначення причин і методів їх усунення.

Що робити, якщо холодильник тече

Як правило, зовнішній огляд дозволяє помітити текти. Але розібратися в чому причина часом складніша.

огляд холодильника

Багато залежить від типу холодильної камери. Їх існує два основних, а саме:

 1. Крапельна система розморожування. Для представників цього характерна поширена проблема – скупчення рідини на задній стінці. Принцип роботи виглядає так: випарник розташований за задньою стінкою камери. Коли холодильник працює, цей елемент, як і задня стінка, покриваються інеєм.

  Досягаючи заданої температури, цикл охолодження припиняється, а випарник та задня стінка нагріваються, що призводить до танення інія. У цей момент стікає в спеціальний отвір, розташоване внизу камери. Після чого вся рідина потрапляє у спеціальний резервуар через шланг. Саме тут відбувається повне її випаровування. Він розташований над компресором (найчастіше), або поруч із ним.

 2. Система No Frost. Випарник у таких системах знаходиться у морозильній камері. Спеціальний вентилятор примусово приводить повітря з морозильної та холодильної камер у циркуляцію.

  Проходячи через випарник повітря охолоджується і подається через спеціальні канали на продукти. Процес регулювання температури відбувається за допомогою заслінки, яка спрацьовує автоматично при досягненні потрібного градуса.

тип морозильної камери

Знаючи тип системи, набагато простіше розібратися в чому протікає холодильник.

Зверху

При краплинній системі розморожування вода дійсно може текти зверху (а точніше ззаду холодильника). Причина може полягати в банальному засміченні або від'єднанні трубки зливу. Перевірте, чи вона закріплена.

холодильник протікає зверху

Усередині

Нерідко через неправильне розташування холодильника або ущільнювача, що втратив властивості, тепле повітря може потрапляти всередину камери. Це призводить до посиленої роботи системи охолодження, розморожування продуктів та появи вологи внизу камери. А оскільки подітися їй нема куди, вона стікає на підлогу.

холодильник протікає всередині

Всередині холодильника та під ним

З тих же причин, через які вода накопичується всередині камер, її можна побачити і під самим холодильником. Помітивши калюжу і переконавшись, що причина саме в холодильнику, потрібно перевірити ряд можливих причин поломки, про які йдеться далі.

скупчення води під холодильником

Причини, через які може протікати холодильник

Серед маси причин існують найпоширеніші. На жаль, навіть дорогі моделі цієї побутової техніки, схильні до поломок. Деякі їх усунути досить просто самостійно, не вдаючись до послуг фахівців. Особливо якщо ви добре розумієте принцип роботи обладнання.

чому тече холодильник

Розберемося, які причини найчастіше можуть виникати, їх симптоми та методи усунення.

Від'єдналася трубка дренажного зливу

Це найпоширеніша причина чому з холодильника витікає вода знизу. Симптоми виглядають наступним чином: льоду або інею в камері немає. Холодильна камера також суха. Але волога (калюжа) утворюється під холодильником. Найчастіше трубка відходить при переміщенні холодильника, тобто механічне від'єднання з необережності.

трубка дренажного зливу

Спробуйте поворушити слухавку рукою. Для зручності можна посунути холодильник. Якщо проблему усунуто, а вода перестала з'являтися, тоді й виклик майстра ні до чого. В іншому випадку читаємо далі.

поправити трубку дренажного зливу

Зламався резервуар для рідини

Дізнатись, що проблема саме в цьому досить просто. Головні ознаки – сухість усередині холодильника, а вода зовні в нижній частині. Для усунення проблеми потрібно відсунути обладнання так, щоб можна було максимально наблизитися до резервуару для рідини і оглянути його.

резервуар для рідини в холодильнику

Тріщини та інші механічні пошкодження будуть видно відразу. У такому разі краще звернутися за кваліфікованою допомогою, щоб замінити резервуар.

Зламався нагрівач випарника

Серед головних ознак цієї поломки значне заледеніння всередині холодильної та морозильної камер. Більшість води накопичується під технікою. Поломка нагрівача випарника призводить до накопичення надмірної кількості води під ним. Резервуари в системах No Frost не розраховані на великий обсяг рідини, тому залишки будуть стікати вниз. Без майстра тут не обійтись.

нагрівач випарника холодильника

Засмічився дренажний отвір у відсіку морозильника

Виявити проблему досить просто: рясне зледеніння всередині морозильної камери. А вода стікає з камери на підлогу. Сам отвір знаходиться усередині, під корпусом. І хоч його прочищення не передбачає спеціальних навичок, доведеться до нього дістатися. А зробити це можна лише знявши корпус.

зледеніння в морозилці

Засмічився дренажний отвір у відсіку холодильника

Накопичення рідини в цьому випадку відбувається в холодильній камері, переважно під ящиками для зберігання фруктів та овочів. Ігнорування проблеми призводить до значного скупчення рідини, що в результаті просочується через ущільнювач.

скупчення води під ящиками з фруктами

Усунення засмічення відбувається з використанням шприца. Різко впорскуємо воду всередину дренажного отвору, щоб проштовхнути частинки бруду чи інші засмічення. Надалі намагайтеся не зберігати немите продукти в холодильній камері.

Двері прилягають нещільно

В цьому випадку вода може з'являтися як зовні, так і усередині. Відбувається це тому, що крізь отвір у ущільнювачі просочується повітря. Через різницю в температурі утворюється зайва волога, а оскільки система морозить інтенсивніше, конденсат швидко перетворюється на іній. При черговому попаданні теплого повітря всередину камери відбувається зворотний процес.

нещільно закритий холодильник

Потрібно відрегулювати петлі дверей та виставити холодильник рівно. Але часом знадобиться заміна ущільнювача. Його можна придбати окремо і приклеїти за допомогою герметика на місце старого.

двері в холодильнику

Холодильник неправильно стоїть

Не завжди підлога ідеально рівна. Саме тому ніжки холодильника можна відрегулювати. В іншому випадку двері прилягатимуть недостатньо щільно і з'являться проблеми зі скупченням вологи та перевитратою енергії. Щоб вирівняти його ідеально, знадобиться будівельний рівень. Рівно має бути у всіх положеннях рівня: навхрест, по ширині та довжині верхньої кришки.

правильне встановлення холодильника

Зіпсовано ущільнювач на двері

Ущільнювач у процесі експлуатації може місцями спресовуватись. Наприклад, якщо ви закриваєте холодильник і не помітили, що внизу між дверцятами та рамою потрапив сторонній предмет. У такому разі дверцята зачиняться, адже ущільнювач стиснеться.

ущільнювач дверей у холодильнику

Але при частому повторенні описаної вище дії, у колишнє положення гума ущільнювача може не повернутися повною мірою. У такому разі вихід лише один – повна заміна ущільнювача.

Вам знадобиться:

 • усунути сліди клею після зняття старого ущільнювача (можна за допомогою дрібнозернистого наждакового паперу);
 • знежирити поверхню, витерти насухо для кращої адгезії;
 • нанести герметик на поверхню нового ущільнювача та місця його майбутньої фіксації;
 • щільно притиснути та зафіксувати на кілька хвилин.

заміна ущільнювача дверей у холодильнику

Залишки герметика краще усунути відразу, потім доведеться довго очищати їх канцелярським ножем, при цьому є ризик пошкодити фарбу дверцят.

Витік фреону

Це повсюдно зустрічається у холодильниках. Виявляється в тому, що він просто все гірше охолоджує. З'являється характерне шипіння, ніби виходить спресоване повітря. Самому закачати фреон і усунути тріщину, через яку він випаровувався не вдасться. Тут потрібне спеціальне обладнання та навик.

витік фреону в холодильнику

Зламався терморегулятор

Терморегулятор приводить у дію компресор, при досягненні певних температур усередині камери. Якщо він не виконує свою функцію, то компресор взагалі не включатиметься.

поломка терморегулятора

Перевірити його можна спеціальним тестером. Але краще звернутися до професіоналів, оскільки ця послуга не дорога та оперативно виправляється.

перевірити холодильник тестером

Як виправити проблему

Перелічені вище методи визначення та усунення проблем актуальні в більшості випадків. Але іноді знадобиться допомога кваліфікованого спеціаліста, оскільки потрібно використовувати спеціальне обладнання.

майстер з ремонту холодильників

Серйозні поломки передбачають заміну, як правило повну деталі, що вийшла з ладу. Але іноді все обходиться чищенням, ремонтом, відновленням. Якщо з-під холодильника тече коричнева рідина:

 1. Перевірте її на дотик. Це можуть бути залишки герметика, що розплавився, або сміття з фільтра. У такому разі рідина буде липкою.
 2. Якщо рідина виглядає як олія, тоді викликайте майстра. Адже це може відбуватися через появу мікротріщин у корпусі компресора.

заміна деталей у холодильнику

Більш серйозні поломки видно відразу: втрата холодопродуктивності, невключення двигуна, сильний стукіт і шум у роботі. Тут потрібно дзвонити майстру, викликати усунення проблеми.

Загальні правила догляду за холодильником

Щоб ваш холодильник служив тривалий час, потрібно дотримуватися деяких можливо і очевидних правил. В тому числі:

 • раз на кілька місяців проводите розморожування та чищення холодильника;
 • не складайте брудні продукти в нього, адже це може спричинити засмічення дренажу в холодильній камері;
 • завжди щільно зачиняйте дверцята;
 • звертайте увагу на проблеми в роботі, нехай навіть вони незначні.

догляд за холодильником

Навіть найменша несправність може спричинити серйозні технічні збої в роботі. Усувайте дрібні проблеми вчасно!

Відео: як можна усунути накопичення води всередині холодильника

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар