Чому пахне каналізацією у ванній і що при цьому робити

Нюх – це одне з найважливіших почуттів людини. Запахи впливають на наш настрій: приємні аромати налаштовують на розслаблений і задоволений лад, неприємні запахи – викликають у нас невдоволення та дратівливість.

Неприємний запах

Тому ми любимо, щоб у нашому будинку пахло приємними запахами, які найчастіше для кожного індивідуальні. Наприклад, це можуть бути запахи свіжої випічки, кава, кориці, фруктові чи квіткові аромати та багато інших.

Боротьба із запахами

Для створення домашнього комфорту багато людей користуються освіжувачами повітря. Але що робити, якщо замість цих приємних ароматів у житлі з'явився поганий сморід з каналізації, і вона не вивітрюється?

Чому з'являється запах каналізації у ванній

Чому у квартирі смердить каналізацією у ванній кімнаті? Щоб розібратися з поганим запахом, потрібно хоча б приблизно уявляти – яким чином здійснюється з вашої квартири відведення стічних вод.

запах каналізації

Вся каналізаційна система вашої квартири складається з наступних елементів:

 • Сифони (гідрозатвори), що встановлюються під раковинами та ваннами. У найпростішому випадку вони є вигнутою кілька разів трубою. Саме вода, що залишається в вигнутій частині труби, є пробкою для каналізаційного запаху;
 • Загальнобудинковий стояк, що йде в каналізаційний колектор. Верхня частина стояка виходить на дах, забезпечуючи вентиляцію;
 • Труби, що з'єднують сифони та стояк. Розташовуються під нахилом, щоб використана вода самопливом зливалася у стояк.

Усунути неприємний запах

Тепер, коли ви знаєте основні складові, можна переходити до причин, через які з'явився неприємний запах у ванній кімнаті або туалеті:

 • Засор у трубі. Найбільш поширена причина, через часток, що постійно потрапляють у злив, бруду, піску, волосся і ниток. Утворюються з них грудки знижують пропускну здатність труби;
 • Протікання. Друга за поширеністю проблема, обумовлена зносом труб та прокладок у стиках. Протікання можна виявити по калюжках води під місцем протікання;
 • Несправність сифону. Симптомом є вихід бульбашок повітря через сифон;
 • Погана вентиляція. Швидше за все вам доведеться видаляти засмічення у вентиляційній шахті;
 • Помилки під час монтажу каналізації. Сюди відносяться маленький нахил труб, недостатній діаметр труб та інші помилки.

Засор каналізації

Чи є шкода здоров'ю?

Запах каналізації у ванній кімнаті, а потім поширюється по всій квартирі або приватному будинку, приносить мешканцям психологічний дискомфорт. До цього вони неможливо звикнути – так влаштований організм людини, він реагує на небезпечні запахи. А боятися їсти чого!

Запах каналізації

У каналізаційному запаху винні, що входять до нього гази – це аміак, сірководень, метан. При їх вплив у психіці людей можуть відбуватися зміни – безпричинна тривога, дратівливість, нервові зриви, проблеми зі сном.

позбутися запаху

Через сірководень та аміак можна отримати захворювання органів дихальної системи. Крім того, аміак може впливати на зір. Ці гази мають загальнотоксичну дію на організм, призводячи до отруєння.

каналізаційного запаху

Метан стає причиною кисневого голодування та порушень нормального функціонування нервової системи. Тому, як тільки з'явився запах каналізації в туалеті, ванній кімнаті чи кухні, необхідно відразу ж прибирати причину.

патогенні організми

Як усунути сморід

Що робити, якщо у ванній кімнаті пахне каналізацією? Насамперед, необхідно знайти місце, звідки смердить – це може бути раковина, ванна, унітаз чи мийка на кухні. Далі слід перевірити роботу каналізації та вентиляції.

спеціальні інструменти

Для перевірки роботи вентиляції потрібно піднести запалене полум'я до вентиляційного отвору, полум'я повинне відхилитися у його бік. Для перевірки каналізації відкрийте крани на всю потужність і спостерігайте, як швидко зливається вода.

гідрозатвор

Чистка каналізації

Найпопулярніші пристрої для чищення каналізації – це вантуз і трос. Вантуз підходить для прочищення сифонів та маленьких засмічень.

вантуз

Для прочищення труб за допомогою вантуза поставте його на зливний отвір, щоб він був повністю закритий. Відкрийте кран і налийте в раковину або ванну стільки води, щоб зачинити гумову частину вантуза. Зробіть кілька рухів вантузом вгору-вниз. Заберіть вантуз і перевірте швидкість зливу води. За потреби повторіть операцію.

трос

Використання троса не рекомендується, якщо у вас встановлені пластикові труби. Вставте трос у зливний отвір і штовхайте його, обертаючи навколо осі, доки не досягнете засмічення. Бажано, щоб він зачепився за гак на тросі, і ви його дістали. Після цього промийте злив гарячою водою.

засоби для очищення труб

Каналізацію також можна прочистити за допомогою хімічних засобів, наприклад, “Крот”, “Тірет” та інші. Строго дотримуйтесь інструкцій виробників. Якщо ви залишите засіб на більший час, ніж зазначено в інструкції, то є ризик пошкодження труб.

Поліпшення вентиляції

Нормальне функціонування витяжки обов'язково, навіть якщо немає ніякого неприємного запаху, тому що в іншому випадку з часом у приміщенні стане затхле повітря, накопичуватиметься вогкість. На ванній гарнітурі може навіть з'явитися грибок.

аерозолі

Робота природної вентиляції може бути порушена через засмічення, заміну дверей у кімнаті або встановлення сусідами надто потужної примусової вентиляції.

чищення труб

прочищення труб

каналізація

запах каналізації

Щоб спробувати усунути засмічення самостійно, зніміть декоративні ґрати з отвору вентиляції та огляньте шахту за допомогою ліхтарика. Якщо засмічення знаходиться досить близько, то ви зможете його витягнути руками або гаком.

уникнення засмічення

У разі встановлення нових дверей забезпечте додаткову вентиляцію, обрізавши трохи дверного полотна знизу. Також можна прорізати отвір у нижній частині дверей та встановити декоративну накладку. Хорошою альтернативою є встановлення у витяжному отворі вентилятора.

появи неприємного запаху

Герметизації стиків

Розрізняють такі види герметиків: силіконові, акрилові, силікон-акрилові, поліуретанові. Силіконові герметики еластичні, зберігають свої властивості за будь-яких температур. Акрилові відрізняються тривалим терміном служби і стійкістю до перепадів температур, проте мають низьку еластичність.

засмічення

засмічення у ванній

засмічення у ванній кімнаті

засмічити ванну

Поліуретанові герметики токсичні, проте поверх них можна фарбувати. Оптимальним вибором є силікон-акрилові герметики, що поєднують у собі найкращі властивості.

методи боротьби з неприємним запахом

Перед використанням герметика необхідно знежирити поверхню стику. Герметик необхідно нанести на стик по колу безперервною лінією. Для вирівнювання завданого герметика використовуйте шпатель. Після цього залиште до повного висихання.

Профілактика проблеми

Боротися з проблемою неприємного запаху треба, як тільки вона з'являється, але найкраще застосовувати профілактичні заходи, щоб не допускати таких ситуацій:

 • встановіть сіточки на зливні отвори, вони затримають більшу частину сміття і запобігають засоруванню;
 • періодично потрібно промивати сливи окропом – це сприяє очищенню труб та розмноженню бактерій;
 • 1 раз на квартал промивайте труби побутовою хімією – це запобігатиме освіті заторів;
 • вчасно змінюйте труби, що відслужили свій термін експлуатації – це дозволить вам обійтися без протікання.

промивайте каналізацію

При появі запаху з каналізації відразу ж знайдіть його причину і позбавляйтеся її описаними вище способами. Усунення цієї неприємної проблеми благотворно позначиться на вашому психічному та фізичному здоров'ї.

Чиста ванна кімната

Відео: смердить з каналізації. Усуваємо. Запобігаємо.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар