Чому не вмикається пральна машина і що при цьому робити

Пральні машини автомат марки Indesit, Ariston та інші моделі оснащені сучасною електронікою, яка забезпечує якісне прання у різних режимах.

Будь-яка побутова техніка схильна до несправностей, але найпоширенішими є проблеми в електронній частині машини. Одна з поломок: пральна машина не вмикається, друга: не запускається програма. Ви, звичайно, можете викликати майстра для діагностики. Спочатку можете самостійно зайнятися ремонтом, визначити причини несправності та її усунути. Наступна інформація допоможе вам.

пральна машина не працює

Причини та способи усунення поломки

Шукати причину поломки потрібно послідовно, починаючи з простих, які ви можете виправити самі. А вже надалі щодо складного ремонту звернутися до майстра. Зверніть увагу на такі причини, що впливають на функціонування пральної машинки.

причини поломки машини

Відсутність електрики

Відсутність електропостачання в мережі може бути початковою, чому пральна машина не працює. Необхідно перевірити надходження електрики до приміщення, де проводиться прання. Можливо, мають місце такі варіанти несправності:

 • У вашому районі відключили електрику, потрібно дочекатись загального підключення.
 • Сталося коротке замикання, і спрацювали запобіжні пробки. Перевірте у щитку пристрій, під час його вимкнення підніміть важіль вгору.
 • Порушення живлення відбувається, якщо корпус машини перебуває під напругою. У цьому випадку важливо звернутися до фахівця, щоб Вас не вдарило струмом. По закінченні прання необхідно вимикати машинку з розетки.

відсутність електрики

Пошкодження елементів мережевого шнура

Що робити, якщо через несправність шнура пральна машина не вмикається. Існують пошкодження та їх вирішення:

 • Обрив мережевого шнура, що йде від машини, відбувається при перегинах та різних навантаженнях. Для діагностики можна використовувати прилади вимірювання електроенергії – тестер, мультиметр. Пошкоджений провід замініть, з'єднайте за допомогою ізоленти або припаяйте.
 • Несправність подовжувача. Перевірте його стан під час роботи пральної машини, увімкнувши вилку безпосередньо в розетку.
 • Не працює сама розетка. Увімкніть інший пристрій для перевірки. Якщо він працює, то розетка справна.
 • Штирі виделки перебувають у ослабленому стані. Затягніть за допомогою викрутки.

обрив мережевого шнура

несправність подовжувача

несправність розетки

поломка штекера

Проблеми з кнопкою «Увімкнення»

Проблеми з кнопкою “Включення” виникають у пральних машин Indesit, Ariston та інших марок, у яких електричне живлення надходить саме на цю кнопку. Мультиметр перевіряється її робочий стан. Ваші дії: вимкніть машину з розетки, залиште кнопку в стані “увімкнено”. Струм проходить справно, якщо прилад вимірювання видає звук, а в положенні “вимкнено” звуку немає. Кнопку необхідно замінити у разі несправності.

несправна кнопка включення

Несправність блоку, плати

Поломка електронного модуля або програматора є одним з варіантів, чому не включається пральна машина марок LG, Samsung та інші пральні автомати. Модуль – складна деталь, яка дозволяє регулювати управління всього пристрою. Мікропроцесор забезпечує роботу всіх елементів пральної машини. Це складна поломка, виправити яку може кваліфікований фахівець, який має певні навички.

несправність модуля

Оцінивши власні сили, ви можете самостійно обстежити модуль керування та діагностувати його поломку. Після зняття панелі керування перевірте плату (послідовно всі деталі) на працездатність і при необхідності зверніться до майстра з приводу ремонту.

діагностика модуля стир.машини

Не функціонує система блокування

Починати запуск машини можна лише після завантаження білизни та перевірки закриття люка. Після старту програми має відбутися блокування люка, якщо цього не сталося, барабан не заповнитися водою через захист спеціального механізму, що контролює роботу системи блокування.

поломка в системі блокування

Важливо слідувати способам усунення несправності:

 1. Правильно вибирайте програму прання. Якщо ви одночасно натиснули кілька кнопок або не натиснули потрібні, відбудеться збій програми.
 2. Вимкніть машину на хвилину, знову увімкніть та повторіть дії. Збій буде усунено і дверцята заблокуються.
 3. При закритті люка чути клацання, але машина не запускається, перевірте замок тестером. Зверніть увагу, чи перевірка здійснюється при відключенні від електрики. Прилад перевіряє опір на різних кінцях замка. За відсутності звуків замок підлягає заміні, яку можна здійснити самостійно.

вибір правильної програми

включення прання

перевірка тестером машини

Поломка фільтра перешкод

Несправність фільтра перешкод виникає в машинах автоматах моделей Samsung, Лджі та інших видів, у яких фільтр призначений для нейтралізації випромінювання, що виходить від машини та виключити його вплив на працездатність інших побутових приладів. При тривалому терміні експлуатації агрегату може вийти з ладу фільтр перешкод, порушується надходження струму, електричний ланцюг переривається і пральна машинка не працює.

несправність фільтра перешкод

Тестер допоможе перевірити справність фільтра. Зніміть кришку машини і з його допомогою здійсніть тестування напруги (спочатку продзвоніть вхід – три дроти, потім вихід – два електропроводи). Якщо на вході є напруга, а на виході немає, то фільтр перешкод потрібно замінити.

перевірка фільтра перешкод

Проблеми з внутрішньою проводкою

Пошкодження внутрішньої проводки може спричинити те, що пральна машина не запускається, а індикатори блимають хаотично або загоряються всі одночасно. Ймовірно, що зіткнення проводу з внутрішніми деталями машинки, це призвело до пошкодження або перегорів конденсатор. Ваші дії у цій ситуації: перевірте тестером дроти та замініть пошкоджені за потреби.

поломка внутрішньої проводки

Правила підключення прання

Що робити, якщо машинка не вмикається під час першого запуску. Насамперед, після покупки пральної техніки необхідно:

 1. Докладно вивчити інструкцію з усіма виносками, де описані всі пункти послідовної установки та першого запуску техніки.
 2. Викрутити транспортні болти із задньої сторони, призначені для кріплення бака, при перевезенні та вставити пластикові заглушки.
 3. Переконайтеся, що вона правильно з'єднана з водопроводом та каналізацією.
 4. Відкрити вентиль наливного шлангу для надходження води до машини.
 5. При першому пранні рекомендується використовувати незначну кількість засобу для прання, для очищення від виробничого масла, бруду.
 6. Вибрати програму з тривалим циклом та натиснути пуск.

підключення пральної машини

процес підключення машини

вибір тривалої програми

пуск пральної машини

Запуск пройде успішно, якщо ви усі етапи виконали правильно. При пропуску важливої деталі машина не працюватиме. Ви виконали всі пункти, але машинка працювати відмовляється, обов'язково зверніться за допомогою до майстра для визначення причини.

Догляд за пральною машиною

Додаткова інформація рекомендаційного характеру для користувачів про правильний догляд за пранням з метою використання техніки тривалий час:

 • Використовуйте порошки або гелі для прання в машині, що не містить хлору.
 • Не перевантажуйте машину білизною. Порушення цього правила призведе до дисбалансу барабана та швидкого зношування деталей.
 • Регулярно очищення зливного фільтра від засмічення.
 • Завантажуйте речі в барабан після перевірки вмісту кишень на наявність різних предметів.
 • Після завершення кожного прання протріть машину і не закривайте дверцята з метою провітрювання, щоб уникнути утворення різних запахів, пліснявих та грибкових нальотів.
 • Проводьте профілактичне очищення для видалення вапняного нальоту з нагрівальних елементів, використовуючи спеціальні засоби (калгон, содовий, оцтовий, лимонний розчин).

гель для пральної машини

завантаження барабана машини

чищення фільтра машини

догляд за пральною машиною

Дотримання простих правил догляду та експлуатації за пральною машиною гарантують вам стабільну та якісну роботу техніки. Перерахована вище інформація допоможе у вирішенні важких питань, а машинка довго прослужить, і речі будуть чистими, свіжими.

Відео: що робити, якщо не вмикається пральна машина

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар