Чому не крутиться барабан у пральній машині

Барабан пральної машини може вийти з ладу будь-якої миті, у тому числі в процесі прання. Це неприємна, але не критична ситуація, і в ряді випадків проблему можна вирішити самостійно.

пралка

Чому пральна машинка не крутить барабан

Якщо барабан перестав обертатися в процесі прання, то спочатку необхідно відключити машинку кнопкою живлення і висмикнувши шнур, злити воду з використанням зливного фільтра, розташованого нижньої передньої панелі, та витягнути білизну.

позбавитися від поломки

Зверніть увагу! Для відкручування пробки зливного фільтра необхідно обертати за годинниковою стрілкою. У разі неможливості витягнути її рукою можна застосувати плоскогубці.

Далі необхідно визначити, в який момент барабан зупинився.

 1. При віджиму. Можна визначити станом білизни. Якщо воно сире, але не мильне, то проблема у віджимі.
 2. Заклинило під час прання. В цьому випадку речі будуть мильні. Якщо барабан пральної машини не крутиться рукою, то йому фізично перешкоджає виходити з ладу робити або стороннє тіло.
 3. Обертається вручну, але не крутиться самостійно. У цьому випадку проблема полягає у несправній електроніці.

відключаємо машинку

Усі поломки машин можна розділити на типові та рідкісні. Зупинка барабана відноситься до першої групи. Причиною цієї несправності можуть бути технічні, механічні чи побутові проблеми.

несправності

Якщо машина тривалий час використовувалася без профілактичного обслуговування, працюючи на межі можливостей, з'являються технічні поломки. Для їхнього усунення необхідно запросити спеціаліста. З рештою проблема можна впоратися і самотужки.

Критична вага

Нерухомість барабана часто викликається простим навантаженням. Щоб перевірити, чи причина несправності в цьому, необхідно розділити білизну на дві частини і постаратися запустити прання. Сучасні машини оснащені датчиками, які контролюють вагу, і при перевантаженні вони просто гальмують процес.

запихайте речі

У ряді моделей ця інформація виводиться на екран. Якщо після такого перезавантаження машинка запрацювала, то поломка відсутня. Надалі потрібно дотримуватися вказівок щодо завантаження. Якщо маніпуляція не допомогла, то з ладу вийшов один із вузлів.

Сторонній предмет у баку

Спершу необхідно уважно обстежити барабан зсередини. Робити це краще із ліхтариком.

сітчастих мішках

При виявленні стороннього предмета виконуються такі дії щодо його вилучення:

 1. Висунути машинку. Це забезпечить доступ до неї з усіх боків.
 2. Відкрутити болти на задній стінці, що утримують верхню кришку.
 3. Зняти стінку, просуваючи її назад.
 4. Зняти задню кришку, розкрутивши відповідні гвинти.
 5. Витягти нагрівальний елемент (ТЕН), щоб полегшити процес діставання сторонніх об'єктів. Для легшого витягування його можна підчепити викруткою.
 6. Роз'єднати дроти, що йдуть до ТЕНу, і відкрутити гайку кріплення.
 7. Посвітити ліхтариком у отриманий отвір. Виявлений сторонній елемент витягти за допомогою скрученого дроту відповідної довжини.
 8. Встановити нагрівальний елемент на місце та закрутити всі гайки. Необхідно контролювати густину посадки.
 9. Зібрати машинку та поставити на місце.

Зверніть увагу! Якщо предмет, що застряг, знаходиться над барабаном, то через отвір його не видно. У цьому випадку варто прокрутити барабан вручну, щоб предмет опустився вниз.

нерухомості барабана

Розкрилися стулки у вертикалі

У вертикальних машинах у процесі віджиму можуть відкриватися стулки бака. Це буває пов'язано як з затвором, що прийшла в непридатність, так і з людським фактором. Наприклад, дитина могла провернути барабан при розкритих стулках, або дорослий завантажив занадто велику кількість білизни, через що фрагмент тканини потрапив на фіксатор.

Вертикальне завантаження

Самі металеві стулки закриваються за допомогою досить міцної клямки, проте згодом вона зношується та розбовтується, що призводить до відкриття. Залежно від режиму прання різняться і наслідки. При делікатному чи дбайливому пранні нічого страшного не відбувається. У разі сильного віджиму лопаті перетворюються на ножі м'ясорубки, нещадно знищуючи завантажену білизну.

Сучасні пральні

На швидкості відкриті стулки пробивають захисний бар'єр. Це призводить до пошкодження нагрівального елемента, стінок бака та стулок барабана. При поломці всіх цих елементів дешевше придбати нову машинку, ніж полагодити стару.

Пральна машина

Щоб цього уникнути, можна спробувати повернути барабан у початкове положення. Робити це потрібно обережно, застосовуючи мінімальні зусилля. Якщо не вийшло, варто спробувати закрити стулки. Для цього потрібно пружний і міцний сталевий дріт з діаметром, що підходить до отвору барабана.

машина не на гарантії

Зверніть увагу! Якщо у машини закінчився гарантійний період, можна трохи розкрити одне з отворів барабана. Це полегшить проведення маніпуляцій із закриття стулок.

За допомогою плоскогубців кінець дроту загинається на кшталт невеликого гачка. З його допомогою та при використанні ліхтарика необхідно спробувати закрити стулки через отвір. Якщо маніпуляцію буде проїдено успішно, то вийде прокрутити барабан. Якщо ж ні, або стулки не вдається утримати під час обертання, необхідно розбирати техніку.

Розібрати техніку

Важливо! При розбиранні машину не можна укладати на бік, тому що в ній завжди є невелика кількість води, здатна потрапити на деталі механізму.

Порядок робіт має такий вигляд:

 1. Викрутити фіксатори задньої панелі, зняти та відставити її.
 2. Зрушити бічну панель убік і зняти.
 3. Зафіксувати (запам'ятавши або сфотографувавши) розташування проводів та роз'єднати їх.
 4. Відкрутити гвинт, який тримає вал.
 5. Закрити завантажувальний люк та вийняти бак.
 6. Роз'єднати половини бака та дістати барабан.
 7. Очистити деталі від сміття та забруднень.

машинку на бік

Потрібно спробувати відкрити та закрити стулки кілька разів. У разі поломки фіксатора його можна придбати у виробника. Також варто оглянути пошкодження нагрівального елемента, стулок та бака. За значних деформацій раціональніше буде придбати нову техніку.

Заклинив підшипник

Зношування підшипника є частою причиною зупинки барабана. Замінювати його необхідно разом із сальниками, термін служби яких становить сім років.

Заміна підшипника

Для заміни підшипника необхідно витягти бак. Робиться це так (для машини з горизонтальним завантаженням):

 1. Відкрутити кріплення, зняти верхню та задню стінки.
 2. Демонтувати дозатор.
 3. Відкрутити фіксатори блоку керування та зняти його.
 4. Відкрити люк завантаження, вивернути гумову манжету та заправити її в барабан.
 5. Зняти блокування, видалити всі кріплення та передню панель.
 6. При ослабленому хомуті зняти противагу.
 7. Витягніть нагрівальний елемент, фіксуючи порядок підключення проводів.
 8. Витягти привід та патрубки.
 9. Відкрутити та дістати двигун.
 10. Зняти бак із барабаном.

Для зручності роботи бак можна розмістити на столі. З нього потрібно вибити підшипники, видалити сальники, обробити гніздо літолом та встановити нові деталі, закріпивши молотком.

Збираючи барабан

При збиранні барабана монтаж потрібно здійснювати дуже ретельно, обробляючи місця стику герметиком.

Зверніть увагу! Ремонт машинок із нерозбірним баком краще довірити фахівцю.

Проблема у ремені приводу

Для оцінки стану ременя знімається задня кришка. Він може зісковзнути, і тоді його достатньо повернути на місце. У разі пошкодження або сильного зносу потрібна заміна. Ремені бувають клиновими (при асинхронному двигуні) та клиновими (при колекторному).

стан ременя

Вони виготовляються з бавовняного матеріалу, поліестрових кордів та хлоропренових каучуків, що забезпечує еластичність та високу міцність. Поклінові ремені натягуються менш туго, ніж клинові. Для установки ременя його намотують на шків, повністю поміщаючи барабанну канавку обертанням шківа.

Зношування щіток електродвигуна

Зношені щітки не видають необхідного електромагнітного поля, що призводить до зупинки ротора. У процесі використання вони коротшають, а тому потребують заміни. Середній термін їхньої служби становить сім років.

щітки

Зверніть увагу! Придбати необхідно однакові щітки, що підходять під цю модель і не мають дефектів. При установці деталей із різною жорсткістю двигун вийде з ладу.

Заміна щіток здійснюється так:

 1. Зняти задню стінку та ремінь.
 2. Вимкнути живлення двигуна, вилучивши роз'єм із проводами.
 3. Демонтувати двигун.
 4. Укласти двигун на бік, розташувавши корпус щітки зверху.
 5. Викрутити болти кріплення і витягнути запчастини з обох боків.

Перед заміною щітки необхідно оглянути. Якщо вони мають довжину понад півтора сантиметри, але причина поломки криється не в них. Заодно слід прочистити колектор від нальоту, усунувши подряпини наждачкою. Після цього можна встановлювати нові запчастини і закріплювати їх.

Поломка модуля, що управляє

Зазвичай плата управління ламається через природного зносу чи перепадів напруги. Існує кілька варіантів дій: провести перепрошивку, скидання програм або заміну модуля.

скидання програм

Зверніть увагу! У низці моделей існує функція самоперевірки, що визначає джерело проблеми.

Якщо необхідність зняття плати є, то робиться це шляхом демонтажу верхньої частини машини та вилучення модуля. Для ремонту цього блоку необхідні спеціальні навички, тому знімати плату варто тільки у разі закінчення гарантійного терміну.

Ремонт керуючого блоку

Є кілька ознак, які говорять про необхідність втручання:

 • потемніння доріжок, поява підпалин, зміна кольору деяких областях;
 • перегляд опуклостей на капелюшках конденсаторів;
 • вигоряння лакового покриття демпфуючих котушок;
 • потемніння процесора у місці встановлення.

Вирішення цих проблем варто довірити фахівцю. Самостійно можна прочистити контактні групи та видалити шар сажі з котушок мережевого фільтра.

Поломка двигуна

Зазвичай мотор – найбільш надійна частина машини, але і він може вийти з ладу у разі замикання або обриву обмотки у ротора або статора. У першому випадку порожній барабан вільно крутиться, але під час прання вибиваються пробки. У другому – барабан не обертається.

Поломка двигуна

Ремонт здійснюється у разі, коли при зупинці барабана машинка продовжує гудіти. Якщо ж запуск не здійснюється, йде дим, пахне гаром і летять іскри, то необхідна повна заміна двигуна. Мотор знімається в порядку, аналогічному роботам зі зняття ременя. Необхідно видалити болти, що утримують, і роз'єднати клеми живлення. Основними несправностями виступають ламелі, щітки та обмотки.

Мотор

Перевірити працездатність обмоток можна мультиметром. Розбіжність має перевищувати 5 Ом. Непридатність ламелей визначається оглядом щодо наявності відшаровування, задирок і обривів. Деталі потрібно замінити, а не перемотувати.

Що потрібно робити, якщо не обертається барабан

Діагностика несправності

Можна назвати такі діагностичні ознаки, що допомагають визначити причину несправності та спосіб її усунення:

 1. Програма виконується, мотор гуде, але барабан у пральній машині не обертається – заміна приводного ременя.
 2. Машина не набирає обертів на етапі віджиму або не обертає барабан, двигун іскрит – заміна щіток.
 3. Після запуску машина блокує дверцята та починає набір води, але барабан не обертається – діагностика та ремонт блоку управління або заміна двигуна.
 4. Машинка не віджимає або не обертає барабан – заміна таходача, що контролює швидкість обертання.
 5. Спершу машина гримить під час віджиму і не віджимає, а потім барабан перестає крутитись – заміна підшипників.
 6. Двигун не гуде і барабан не обертається – відновлення проводки або контактів.

несправність

Самостійний ремонт та заміна деталей

Самостійно визначити несправність машинки цілком можливо, проте для цього необхідно мати певні навички. За відсутності досвіду роботи з технікою проводити заміну деталей не варто, оскільки це може призвести до посилення поломки та погіршення загальної ситуації.

перед пранням

Профілактика проблеми

Для запобігання майбутнім проблемам рекомендується використовувати такі методи:

 1. Уважно перевіряти кишені одягу перед пранням.
 2. Нижня білизна, шкарпетки та хустки прати в спеціальних мішках.
 3. Не переповнювати бак, дотримуючись рекомендацій виробника щодо максимального завантаження.
 4. Поступово розподіляти речі по барабану.
 5. Підключати машину через подовжувач, що блокує перепади, або безперебійне джерело живлення. Особливо актуально при частих стрибках в електромережі. Також потрібно грамотно здійснити заземлення машини при встановленні.

догляд за пралкою

Правила загального догляду за пральною машинкою

Після прання необхідно виконувати такі дії:

 • дати завантажувальному люку та ємності для порошку просохнути;
 • видалити дрібні предмети та сміття з барабана;
 • промити контейнер для порошку, щоб уникнути появи плісняви;
 • очистити гумову прокладку та витерти насухо.

Регулярно машинку слід очищати, запустивши один холостий цикл із використанням суміші порошку та відбілювача.

побутової техніки

Випадків, коли пральна машина працює, але барабан не крутиться, буває досить багато, і до кожної проблеми потрібний особливий підхід. Грамотна експлуатація техніки дозволить уникнути чи відстрочити появу будь-яких неполадок.

Відео: всі причини, чому машина не крутить барабан

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар