Чому мікрохвильова піч не гріє їжу і як вирішити цю проблему

Мікрохвильова піч – дуже корисний побутовий електроприлад, що значно спрощує і прискорює приготування їжі, а також розморожування продуктів. На жаль, інколи вона ламається. Зі статті ви дізнаєтеся, чому не гріє мікрохвильова піч, як вирішити цю проблему.

мікрохвильова піч

Принцип роботи мікрохвильової печі

Мікрохвильове випромінювання має здатність надавати руху молекули води, що містяться в продуктах. Рухаючись, вони труться одна про одну та молекули інших речовин. Внаслідок цього виділяється тепло. Випромінювання здатне проникнути лише на 2-3 см. в поверхневий шар їжі, але прогрівається вона вся. Відбувається це за рахунок нагрівання внутрішніх шарів зовнішніми.

мікрохвильова піч на кухні

Порада. Якщо ви вирішите приготувати великий шматок м'яса, поставте піч на середню потужність. Готуватися буде довше, проте добре прогріється. Якщо ж потужність буде великою, глибина проникнення випромінювання не дуже збільшиться, зовнішні шари пересмажаться, а до внутрішніх тепло доходитиме, приблизно так само, як і за середньої потужності.

готування в мікрохвильовій печі

готування в мікрохвильовій печі фото

готування в мікрохвильовій печі ідеї

готування м'яса в мікрохвильовій печі

Що робити, якщо мікрохвильова піч не працює

Це може статися з багатьох причин. Розглянемо основні.

Недостатня напруга

В електромережах Росії та пострадянських республік воно має становити 220 В. На це розраховано більшість електроприладів, мікрохвильова піч не виняток. Навіть якщо напруга менша на 5 або 10 В, мікрохвильова піч починає гріти слабо або через раз. Причини зниженої напруги можуть бути різними, починаючи від неполадок у місцевій електричній мережі і закінчуючи неправильними діями власника НВЧ-пічки.

низька напруга

Технічні неполадки

Розберемо основні їх.

Проблеми з проводом та розеткою. Достатньо уважно оглянути шнур та підключити піч до іншої розетки.

вилка з розеткою

Вихід із ладу запобіжника. Це вже серйозніша проблема, але теж нічого страшного, адже він і створений для того, щоб у разі чого прийняти на себе весь удар. Оскільки запобіжник входить у високовольтний ланцюг, то захований в особливий захисний кожух. На вигляд деталь є скляною колбою з металевими ковпачками на кінцях усередині. Вони з'єднані скрученим, як у пружини, дротом. Іноді тяганина з одного з кінців відходить і виходить поломка. Протестуйте запобіжник омметром. Якщо струм через нього взагалі не йде, замініть.

запобіжник у мікрохвильовій печі

Проблеми з магнетроном

Ослаблені контакти. Стисніть їх плоскогубцями.

Інша можлива неполадка, це наявність на ковпачку антени крапель застиглого металу та гару.

наждачний папір

Наступна несправність – зламаний ковпачок. Якщо під ним метал цілий, то проблема саме ковпачку, його можна замінити, інакше правильніше придбати іншу мікрохвильову піч.

Нагар і жир на слюдяні пластини. Вона знаходиться у відсіку розігріву їжі та видно крізь скло дверцят.

слюдяна пластина

Перегорів конденсатор. Пекти при цьому не тільки перестає гріти, а й починає дуже сильно гудіти. Перевірте конденсатор тестером, якщо стрілка підходить до значка “нескінченність”, деталь справна, інакше доведеться міняти.

Зламаний діод. Як і в попередньому випадку, пекти не гріє, при цьому сильно шумить. Перевірити діод не вдасться. Слід замінити навіть якщо поломка тільки передбачається.

діод у мікрохвильовій печі

Несправність трансформатора. Зазвичай утворюється багато диму. За деяких обставин він може бути відсутнім. Виміряйте напругу на обмотці, якщо вона 220 В, то справна деталь. В іншому випадку, швидше за все, трапилося міжвиткове замикання.

трансформатор мікрохвильової печі

Пролом інвертора. Його сенсори служать визначення температури продуктів і завдання режиму розігріву. Вихід лише один – придбати заміну деталі.

Неправильно працює таймер. Він починає жити своїм власним життям, за господарів вирішує коли відключати прилад. Замініть деталь.

таймер

Несправний блок керування. Деталь дуже складна, розібратися може лише фахівець.

Порада. Після несанкціонованого відкриття корпусу гарантія на техніку зазвичай скасовується. У випадку, коли вона у вас діє, не треба нічого самому ремонтувати, несіть НВЧ-піч відразу в сервіс.

ремонт мікрохвильової печі фото

Проблеми з дверцятами

Коли вона відкрита, мікрохвильова піч не працюватиме. Відповідають за це спеціальні клямки, зроблені в самих дверцятах. При їхньому не щільному приляганні чи поломці пекти або зовсім не гріє, або гріє дуже погано. Виходу з положення два – поміняти клямки або поміняти дверцята, якій з них віддати перевагу, вирішуйте самі.

дверцята мікрохвильовки

Неправильний режим

У режимі розморожування мікрохвильова піч ніколи не розігріватиме і готуватиме поставлену в неї їжу. Подивіться, може ви забули змінити його. Якщо це так, вихід із положення досить простий – встановіть режим розігріву, якщо потрібно збільшіть потужність.

режим розморожування

Чому мікрохвильова піч сильно гріє корпус

Пов'язано це з недостатнім охолодженням пристрою. Або щось не так з вентилятором, або пристрій неправильно поставлений. Переставте мікрохвильову піч відповідно до вимог інструкції з експлуатації.

фото мікрохвильовки

Якщо це не допомогло, той у самому невинному випадку вентилятор просто засмічився, жир і бруд налипли на нього товстим шаром і не дають нормально обертатися. Також може зламатися реле вентилятора. Він вмикається і вимикається коли захоче, крутиться не так швидко, як потрібно, в результаті корпус починає нагріватися. Потрібно викликати майстра. Без особливих навичок тут нічого не зробиш.

вентилятор мікрохвильової печі

Порада. Якщо ви сумніваєтеся, що зможете самостійно виявити та усунути несправність, краще не ризикувати і відразу віднести НВЧ-піч у ремонт. Витратите трохи грошей, зате збережете нерви та сам прилад. Якщо в сервісі з ним щось трапиться, з кого буде вимагати компенсацію.

ремонт мікрохвильової печі

Профілактика несправностей

Ви дізналися, чому мікрохвильова піч працює, але при цьому не гріє їжу. Як і в багатьох інших справах, не допустити проблеми простіше, ніж її усувати. Достатньо дотримуватися таких правил.

мікрохвильова піч на кухні фото

  • Жодного металевого посуду, посуду з золотим або срібним напиленням. Навіть вкраплень металу не повинно бути.
  • При приготуванні овочів зі шкіркою робіть на ній ножем надрізи.
  • Поводьтеся з мікрохвильовою піччю обережно, не плескайте сильно дверцятами, плавно, не гублячи ставте на стільницю.
  • Не закривайте надто щільно контейнери. Пара має вільно з них виходити.
  • Не використовуйте подовжувачі.
  • Не підігрійте алкогольні напої.
  • Розташовуйте НВЧ піч відповідно до інструкції.
  • Не намагайтеся приготувати яйця в мікрохвильовій печі звичайним способом. Як це зробити правильно, можна переглянути в інтернеті.
  • Не допускайте роботи пристрою марно, коли в печі нічого не лежить. Це шкодить техніці.
  • Не підключайте до однієї і тієї ж розетки мікрохвильову піч і одночасно інший потужний електроприлад (холодильник, пральну машину і т. д.). Мікрохвильова піч завжди повинна підключатися до розетки лише одна.

як готувати в мікрохвильовій печі

мікрохвильова пічка

картопля в мікрохвильовій печі

мікрохвильова піч з грилем

Тепер у вас є алгоритм дій, якщо перестала гріти ваша мікрохвильова піч, ви знаєте як її відремонтувати при найпоширеніших поломках. Якщо хоч щось залишилося незрозумілим, до самостійного ремонту приладу не приступайте і обов'язково вивчіть правила електробезпеки.

Чому мікрохвильова піч працює, але не гріє

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар