Четверта річниця спільного життя — як називається таке весілля

Після весільного маршу життя молодят входить до колії. Одні до укладення шлюбу довго зустрічаються, інші навпаки практично відразу йдуть до вівтаря. Але для кожного закоханого цей день один із найяскравіших, хвилюючих і незабутніх. З кожною наступною річницею пара вступає в новий етап, і кожна дати має свою назву, сенс. Багатьом буде цікаво дізнатися, як святкується 4 роки у шлюбі, яке весілля, що означає подію.

Четверта річниця спільного життя — як називається таке весілля

Як називається 4-а річниця весілля

Для початку варто розібратися, що святкують подружжя через 4 роки спільного життя, яке це весілля, яких традицій потрібно дотримуватися під час урочистостей.

Росіяни вважають цю дату лляною, назва дана недарма. Матеріал вважається практичним, його досить важко розірвати. Лляна тканина цінується з давніх-давен, як і відносини молодят, які за ці роки змогли зміцнитися.

Чому весілля називається лляним

Іменним лляним весіллям стали називати 4 річницю ще на Русі. Як правило, за кілька років проживання разом подружжя вже встигає нажити спільне майно, має певний достаток. А льон завжди вважався цінним матеріалом, для більшості він був символом добробуту, достатку.

Також четверту річницю нерідко називали мотузковим весіллям, тому є своє пояснення. Багато хто вірив, що за кілька років молодята тісно переплітаються, роблять це також як мотузка. Вважалося, що таку сім'ю зруйнувати не можна.

Ще одна назва — воскове весілля, саме таким чином, воно знайоме мешканцям Західної Європи. Віск вважається дуже пластичним матеріалом, з якого можна зліпити все, що завгодно. Сімейні відносини також потребують будівництва, важливо підлаштовуватись, поступатися бажанням другої половинки, необхідно навчитися «переплавлятися», а не бути кам'яною стіною.

У різних державах чотирирічний ювілей спільного життя називається по-своєму. Германці звуть весілля бурштиновим, голландці — шовковим.

Історія свята, традиції та звичаї

Щоб розібратися, що означає 4 річниця весілля, як кажуть, необхідно дізнатися про історію свята.

У давнину жінка відразу після заміжжя за звичаєм приступала до шиття полотна з льону. Згідно з традиціями займатися цією справою вона повинна була не завжди, а лише в ті моменти, коли чоловік її радував – подарунком або лагідним словом.

Шиття тривало 4 роки спільного життя, яке весілля вийшло, з'ясовувалося за розмірами полотна, яким зранку дружина мала накрити сплячого чоловіка. Якщо лляна тканина повністю покривала чоловіка, значить, була повною щастя, якщо ні, то чоловіка дорікали, змушували виправлятися.

Четверта річниця спільного життя — як називається таке весілля

Є кілька весільних прикмет та звичаїв:

 • відразу після пробудження на четверту річницю весілля потрібно запалити в спальні парну свічку, рівне горіння обіцяє безхмарне життя, щасливе майбутнє;
 • швидко згасла свічка вважається поганим знаком, почуття одного з подружжя можуть охолонути найближчим часом;
 • нерівне полум'я говорить про те, що у відносинах щось негаразд;
 • дощова погода на річницю обіцяє швидке поповнення у сім'ї;
 • сонячний і ясний день на річницю весілля обіцяє благополуччя, швидке просування службовими сходами.

На Русі було прийнято пов'язувати винуватців урочистості на 4 річницю весілля, який із подружжя довше вибирається, той і любить міцніше.

Разом із гостями грали у ворожіння на цукерках, причому чим більше сортів буде, тим краще. Бажано підбирати яскраві обгортки, тому що саме картинки на них будуть прогнозом найближчого майбутнього.

Як святкувати четверту річницю весілля

Обов'язковою умовою є гості, які важливо запросити на свято батьків, близьких родичів, друзів. Раніше застілля організовувалося вдома, сьогодні дозволяється відзначати невеликий ювілей від дня весілля у ресторані.

На столі має бути постелена лляна скатертина, в минулі часи її власноруч шила і вишивала дружина, сьогодні можна скористатися покупною. Не менш важливим атрибутом річниці є воскові свічки, їх підпалюють незадовго до приходу гостей.

Прикрасять святковий стіл фігурки, статуетки, їх зазвичай перев'язують лляними нитками — ця прикмета символізує міцність спілки.

Більшість людей вважають святкування четвертої річниці поганим знаком. Втім, жодних підтверджень цієї прикмети немає, на Русі жодна пара не пропускала лляне весілля, дата вважалася важливою, вона символізувала перехід на новий рівень сімейних відносин.

Четверта річниця спільного життя — як називається таке весілля

Що одягти на свято

Ідеальним варіантом стануть вбрання з лляної тканини, притому предмети гардеробів винуватців торжества повинні гармоніювати між собою за кольором чи стилем.

Жінкам варто віддавати перевагу витонченим сукням, декорованим аплікаціями, допускається вишивка. За допомогою аксесуарів у вигляді плетеної смужки чи вінка на голову можна закінчити образ.

Чоловікам можна зупинитися на кольоровій сорочці, штанах чи джинсах, але обов'язково світлих відтінків.

Чоловік з дружиною повинні підбирати відповідні вбрання на святкування 4 роки, яке весілля такий матеріал і підбирається, в даному випадку підійдуть сукні та костюми з льону.

Четверта річниця спільного життя — як називається таке весілля

Як прикрасити приміщення та стіл

Особлива увага приділяється декоруванню приміщення, святковому столу. Перевага в оформленні віддається світлим тонам, можна використовувати ніжно-блакитні відтінки – вони уособлюють льон під час цвітіння.

Для прикраси найкраще використовувати натуральний декор, дерев'яні, воскові елементи. Красиво виглядають чохли з мішковини на стільцях за святковим столом. В ідеалі створити прованський дизайн.

Особлива атмосфера створюється за рахунок повітряних куль та силуетів лебедів, вирізаних із звичайного паперу. До речі, на них можуть за бажання залишити побажання для подружжя гості.

Відмінне рішення – прикрасити шибку витиканками, скористатися картинками в техніці силуетного вирізування.

Як частування на річницю весілля небажано подавати складні страви, на лляне весілля це буде неактуально.

Краще віддати перевагу на користь невигадливих, смачних страв. У минулі часи гостей пригощали смаженою картоплею з квашеною капустою, різними соліннями, маринованими грибочками.

Не будуть зайвими пироги, приготовані дружиною своїми руками. Начиняти можна чим завгодно, одні люблять солодку випічку, інші віддають перевагу ситній здобі з м'ясною начинкою. Краще спекти кілька варіантів, щоб догодити всім гостям.

Четверта річниця спільного життя — як називається таке весілля

Вітання, тости

Краще заздалегідь продумати програму заходів на річницю весілля, відвести час на привітання, кожен запрошений зможе особисто привітати подружжя, подарувати, сказати тост.

Можна підібрати зворушливий вірш, на таку тематику є безліч варіантів. Якщо є поетичний талант, то можна вигадати його самостійно, чоловікові з дружиною це обов'язково сподобається.

4 роки весілля: вітання у прозі

Дуже багато привітань у прозі на тематику четвертої річниці від дня весілля. Особливо зворушливо звучать такі побажання:

 • «Сьогодні у вас лляне весілля, а льон здавна вважається символом міцних і усталених взаємин. Ми бажаємо, щоб сімейні узи міцнішали, віра та відданість зберігалася. Нехай життя буде легким, як льон, а любов чистою, як льон.
 • «Четверта річниця весілля не дарма названа лляною, бажаємо, щоб життя ваше завжди було таким же приємним і м'яким, як лляне полотно. Дні були наповнені щастям, світлом, як блакитні льонові квіточки, а справи приносили користь, як і насіння рослини.»
 • «Чотири роки спільного життя лише початок, нехай «льняне весілля» непомітно перетікає до золотого ювілею. Любов міцніє з роками, довіра і відданість зростає, а бурі та негаразди обходять стороною.

Краще підбирати вітальні тексти з цікавим наповненням, вони не повинні бути довгими, щоб не втомлювати ювілярів та запрошених гостей.

Четверта річниця спільного життя — як називається таке весілля

Що подарувати парі на річницю

Більшість не знає, як святкувати 4 роки у шлюбі, яке весілля відзначається, тому у багатьох виникають труднощі на етапі вибору презенту до урочистостей. Піднесення подружжю має бути символічним, воно має бути пов'язане з ювілеєм.

Є кілька ідей, що подарувати на лляне весілля молодому подружжю. Подарунок може бути один на двох, це може бути техніка для дому, подорож, квитки до театру.

Вважається, що подарунок на четверту річницю має бути корисним, потрібним для дому та сім'ї, можна скористатися однією з наступних ідей:

 • дуже приємно отримати від родичів на річницю весілля пастельну білизну, декоративні подушки або рушники, але обов'язково пошиті на основі льону;
 • гарним рішенням стане набір посуду, будь-яке інше кухонне начиння, вони ніколи не будуть зайвими, залишать на довгі роки спогади про святкову подію, про людей, які їх подарували;
 • можна подумати про іменні махрові халати з м'якими тапочками, лляні вироби можна замовити не тільки для винуватців свята, а й для дитини, якщо малюк з'явився за чотири роки спільного життя;
 • символічним подарунком стане настільний камін, він уособлюватиме сімейне вогнище, теплі стосунки та вогонь між молодим подружжям;
 • друзі можуть зробити парні футболки з прикольними написами, це недорогий, але дуже оригінальний і пам'ятний подарунок на річницю.

Батьки часто обдаровують ювелірними прикрасами, виконаними в однаковому стилі з пам'ятним гравіюванням.

Якщо вирішено дарувати кожному окремо, то дівчатам буде приємно отримати від коханого наступне:

 • теплий плед із рукавами, в ідеалі лляний, покривало зігріє у зимовий вечір, можна замовити спеціальний фотодрук із сімейними знімками;
 • аксесуари у вигляді рюкзака або стильної сумки, але важливо підбирати виріб з натурального матеріалу, бажано ручної роботи, ексклюзивного дизайну, кохана буде в захваті;
 • подушка для краси, що зберігає молодість і оберігає від появи зморшок, набряків, також можна придбати ортопедичний варіант для комфортного сну;
 • косметика і парфум, до того ж не варто обмежуватися на одному засобі, можна заповнити цілий кошик, якщо є сумніви у виборі косметичних засобів, то варто скористатися сертифікатом на їх придбання;
 • лампа та свічки з ароматичним ефектом, вони допомагають розслабитися, створюють особливу романтичну атмосферу у спальні.

Від штучних букетів квітів, ріжучих предметів, у тому числі зброї, цього дня краще відмовитись.

Подібні подарунки вважаються невідповідними в річницю весілля, вони можуть стати провісниками поганих подій у житті подружжя.

Перед тим як приступати до вибору подарунка дружині варто дізнатися, як святкують на 4 роки, яке весілля, як називається, що прийнято дарувати в цей зворушливий день.

Четверта річниця спільного життя — як називається таке весілля

Чоловікам зазвичай дарують таке:

 • автомобілістам можна зробити на чотири роки з дня весілля набір інструментів, навігатор, нові чохли, не будуть зайвими подарунки у вигляді дрібних гаджетів, наприклад, гуртки з підігрівом;
 • ідеальним рішенням для спортсменів стануть нові предмети екіпірування, що-небудь зі спортивного інвентарю, тренажер, тут все залежить від фінансових можливостей;
 • для любителів екстремального виду спорту та відпочинку сподобається ідея із сертифікатами на стрибок з парашутом, спуском гірською річкою.

Сучасні чоловіки, які стежать за своєю зовнішністю, зовнішнім виглядом, потішаться ювелірними прикрасами.

Це можуть бути стильні браслети, кільце, брендова підвіска або ручний годинник, про який він давно мріяв.

До того ж, сьогодні надається можливість підібрати ідеальну модель — класичні для ділових хлопців, спортивні для любителів здорового способу життя.

На лляне весілля прийнято дарувати нехитрі квіткові букети: ромашки, тюльпани, хризантеми, а ось троянди подаються подружжю з більш солідним стажем спільного життя.

Четверта річниця спільного життя — як називається таке весілля

Зображення та листівки з річницею весілля 4 роки

Жодна урочистість не може обійтися без барвистих листівок із вітанням. Буде не зайвим прикласти до подарунка, який вручатиметься винуватцям свята, гарну картку.

Вітальні слова пишуться у віршованій формі, прозі, тут головна умова, щоб вони були щирими, зворушливими до сліз, або, навпаки, веселими, що викликають посмішку.

Відмінна ідея виготовити власноруч на річницю листівку-фотоколаж, можна зробити у формі відео, обравши фото героїв різного часу, моменту, коли вони почали зустрічатися, одруження, народження дітей. Це обов'язково зачепить усіх присутніх.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар