Блокування дверцят пральної машинки – як відкрити?

Блокування дверцят пральної машинки відбувається під час початку її роботи. Таким чином, техніка не дозволяє воді вийти з потрібної зони. Після завершення процесу прання машина видає сигнальний звук. І чистий одяг можна діставати та розвішувати для сушіння.

як відкрити дверцята пральної машини

Але бувають ситуації, коли дверцята все ще заблоковані і немає можливості нічого зробити. Це означає, що стався збій механізму пральної машини.

як відкрити дверцята пральної машини

Основні причини, чому не відкриваються дверцята

Не відкачується вода з барабана

Найголовніша функція блокування пральної машини – захист із барабана виливання води. Якщо вода залишилася в барабані, то робота зливу відбувається не дуже добре або взагалі не працює.

вода в барабані

Щоб все відновити, слід замінити насос (помпу). Така проблема виникає через початковий дефект, який вже був при покупці техніки, або через засмічення. Також на знос помпи впливає якість порошку, частота прання та жорсткість води, що використовується.

насос пральної машини

Якщо цей спосіб не допоміг, проблема швидше за все через поломку датчика рівня води (пресостату).

Збій роботи пральної машини

В основному пральні машини дуже надійні. І збої відбувається у крайніх ситуаціях.

Основні причини – це старість пристрою або потрапляння води на плату. У такому випадку самостійно не полагодити пральну машину і потрібно звертатися до професійного майстра. Він зробить серйозний якісний ремонт із дотриманням усіх правил безпеки.

збій у пральній машині

Якщо ж збій стався через те, що машинка відключилася від мережі, варто її перезавантажити. Після цієї маніпуляції техніка продовжить свою роботу.

перезавантаження

Вимкнулась електроенергія

Така ситуація може статися несподівано. І до відновлення подачі електрики, двері пральної машини будуть заблоковані. У більшості випадків, при підключенні електроенергії, техніка продовжує свою роботу і по завершенню все має легко відкриватися.

відключення пральної машини

Якщо дуже довго немає електрики, варто витягнути одяг з барабана машини. У жодному разі не застосовуйте фізичну силу та не виламуйте двері. Спочатку потрібно злити воду. Для цього відкручується нижній фасад пристрою та зливати її в таз через фільтр. Великий обсяг рідини. Тому рекомендується брати велику тару. Як тільки барабанні двері повністю спустошені, вони можуть відкритися. Машинка відреагує на злив води.

злив води з пральної машини

Автоматичне блокування

Якщо жоден з варіантів не підходить під ситуацію, то, швидше за все, сталася поломка замку. А якщо точніше, то його фіксатора. Таке відбувається, якщо в нього потрапляє якась частина одягу або щось інше. Спочатку потрібно знеструмити машинку. Далі відкрити верхню кришку та знайти сам замок, який автоматично зміг заблокувати. І за допомогою інструментів (наприклад, викрутки або плоскогубці) усунути причину поломки.

як відкрити пральну машину

Самостійне відкриття дверцят

Якщо необхідно терміново розблокувати пральну машину, можна скористатися аварійними способами.

не відкривається пральна машина

Спочатку варто виконати такі дії:

 1. Вимкнути пральну машину від електрики, щоб не вдарило струмом;
 2. Забрати всю воду з барабана. Якщо вона є, злити її через фільтр внизу;
 3. Якщо в баку є вода, а прання вже завершилося, варто натиснути кнопку «Злив води»;
 4. При появі коду на індикаторі, в інструкції переглянути його значення;

розетка та вилка

злив води

кнопка злив води

помилка на дисплеї

Якщо все це виконано, то можна сміливо розпочати самостійне розблокування пристрою.

Способи, як заблоковані двері пральної машини відчиняти:

 • За допомогою мотузки. Спочатку потрібно мати при собі тонку бечеву та гумовий шпатель. По довжині мотузка має бути більше кола дверцят пральної машини на 15-35 см. Між дверима та люком існує невеликий отвір. Туди просовуємо кінець мотузки. Наконечником шпателя проштовхуємо її глибше. Також другий кінець витягується через люк. І зрештою обидва тягнуться одночасно. Підсмоктується фіксатор при поломці дверей і можна відчиняти двері.

  як відкрити дверцята мотузкою

 • Самостійне вимкнення електроенергії. Вимкнення пральної машинки з розетки. І включення за 3-5 хвилин. У момент запуску пристрою модуль управління перевіряє повністю всю системи роботи. Сюди також відноситься перевірка стану дверцят. Якщо збій був не значний, то все прийде до норми. Або потрібно буде запустити іншу програму прання. Двері розблокуються і перестануть заклинювати, але на короткий проміжок часу. Тому варто уважно стежити і нікуди не відступати.

  вимкнення пральної машини

 • За допомогою троса для аварійного відкриття. Внизу пральної машини знаходиться дренажний фільтр. Поруч із ним розташований трос. Зазвичай він жовтого чи червоного кольору. Якщо потягнути за нього, то вдасться розблокувати двері. Такий спосіб вирішить проблему один раз і при наступному пранні ситуація може повторитися. Щоб не чекати повтору, розбирається повністю кришка дверцят машинки або запросити майстра для ремонту. Якщо троса немає, то потрібно дістатися фіксатора замка. Необхідно зняти верхню кришку дверей, нахилити пральну машину назад та акуратно зрушити фіксатор убік. У такий спосіб розблокуються дверцята. Без другого помічника тут не обійтись.

  трос для відкриття

 • За допомогою інструментів. При поломці ручки залишається її фрагмент. Можна плоскогубцями, пінцетом чи іншим інструментом обережно потягнути за нього. Якщо процедура буде виконуватися швидко і різко, є шанс відірвати частину ручки, що залишилася.

  дверцята в пральній машині не відчиняються

Момент для виклику майстра

При роботі насоса, коли вода відсутня, або при перегорілій платі, варто надати роботу майстру з ремонту пральних машин. По-перше, він має досвід і він зможе розібратися в будь-якій ситуації. По-друге, це безпечний спосіб, який захистить від різноманітних небезпечних ситуацій, таких як загоряння або удар струмом. І по-третє, це найшвидший спосіб. Досвідчений майстер відповість на питання, чому після прання не відкривається пральна машина, а також все полагодить швидко і прямо на місці.

виклик майстра

Полагодження за гарантією

Якщо не вийшов гарантійний термін техніки, можна скористатися безкоштовним ремонтом у професіонала. У різних марок різні терміни. Наприклад, у LG до 3 років, а в Індезит – лише 1 рік.

Для цього необхідно знайти свій гарантійний талон. У ньому вказано термін гарантії та дату придбання пральної машинки. Також знадобиться квитанцію про купівлю та товарний чек. Маючи ці документи, можна звертатися до сервісного центру. Буде проведена детальна експертиза пральної машинки. Це необхідно для з'ясування причини несправності і тому вже продумувати план ремонту.

ремонт пральної машини

При надходженні техніки до сервісного центру, потрібно отримати акт про прийом пральної машини на експертизу. У ньому вказано інформацію про всі реквізити, дати та проставлено підписи та друк.

Експертиза проводиться близько 14 днів (може змінюватись в залежності від сервісного центру).

За наявності діючого дефекту можна вимагати безкоштовний ремонт. Техніка може зламатися внаслідок використання – такий ремонт оплачується за повною вартістю. А якщо поломка сталася через треті особи (наприклад, від перепадів електроенергії), можна звернутися до вищих органів.

ремонт пральної машинки

Якщо продавець не хоче вирішувати питання поломки пристрою, необхідно написати претензійний лист у вільній формі. У ньому обов'язково вказати вимогу про оповіщення причини відмови. А якщо письмово не приймають претензію, то направити листа з повідомлення про вручення на пошту. Протягом 10 робочих днів немає жодної відповіді – то можна сміливо звертатися до суду.

Способи запобігання повторному блокуванню дверцят

 1. Найчастіша причина того, що замок дверцят ламається – це неналежне поводження з пральною машиною. Дбайливий догляд виправить цю ситуацію.
 2. Необхідно правильно розраховувати вагу білизни, користуватися тільки якісними засобами, такими як пральний порошок, кондиціонер, відбілювач і таке інше.
 3. Перед використанням пристрою обов'язково вивчити і зрозуміти інструкцію. І лише після цього починати прати.

завантаження білизни в машинку

прання в пральній машині

режими прання

речі в пральній машині

Перш ніж викликати майстра, якщо не відкривається пральна машина, слід розглянути варіанти самостійно. Адже більшість випадків причини піддаються швидкому ремонту без сприяння досвідчених фахівців. Але краще не допускати подібних ситуацій та дбайливо користуватися технікою.

Відео: як розблокувати пральну машину

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар