Ароматизатори та освіжувачі повітря для приміщень

Запах істотно впливає на настрій людини, і це було доведено з наукової точки зору. Якщо в приміщенні неприємний запах, то людина намагається його покинути якнайшвидше.

Хочете, щоб ваш будинок любили гості, і хотіли до нього повернуться знову і знову? Тоді слушним варіантом для боротьби з неприємними ароматами буде сучасний освіжувач.

ароматизатор з паличками

Чому фахівці не завжди позитивно налаштовані щодо освіжувачів? Першою причиною є те, що багато засобів не усувають неприємний запах, а лише маскують його. При цьому неприємний аромат нікуди не зникає, а лише перемішується з молекулами ароматичної речовини.

ароматизатори для дому

Історична довідка! Перший у світі апарат для усунення неприємних запахів з'явився 1946 року. Його засновником став Ейр Сцент, який одразу почав працювати над асортиментом аромату. Товар відразу ж почав поширюватися торговими точками і моментально розкуповувався.

За десятки років були розроблені зовсім інші освіжувачі повітря, які суттєво відрізнялися. Їм вдається зберігати приємний аромат упродовж тривалого часу, чого не вдавалося досягти за допомогою перших освіжувачів.

Склад кожного ароматизатора залежить від вхідної ароматики. З початку поширеними запахами були — свіжість, квітковий, деревний.

освіжувач повітря

Багато сучасних освіжувачів повітря створюються на основі ефірних олій. Вони не впливають на кімнатні рослини і на поверхню меблів. Це важливо, якщо ви плануєте користуватися ним щодня.

освіжувач повітря на ефірному маслі

Серед джерел неприємного запаху можна назвати:

 • побутові відходи;
 • приготування їжі на кухні;
 • холодильник;
 • зливний отвір;
 • залишки життєдіяльності домашніх тварин;
 • пліснява та грибкові утворення;
 • унітаз;
 • взуття у коридорі;
 • шафи, які тривалий час були зачинені.

освіжувач повітря фото

Для чого потрібні освіжувачі у квартирі

Незважаючи на всі його мінуси, освіжувач досі є основним засобом маскування неприємного запаху в квартирі. Необхідно також відзначити, що штучно створені ароматизатори, такі, наприклад, як лимон або сосна, насправді є хімікатами, які у великій кількості здатні перетворюватися на канцерогени – шкідливі речовини, які є активними збудниками ракової пухлини.

автоматичний освіжувач повітря

Звісно, вміст хімічних компонентів у освіжувачах повітря мінімальний. Але навіщо нам освіжати повітря хімією? Неодноразово було доведено, що речовини, що містяться в освіжувачі, здатні утворювати формальдегіди при з'єднанні з озоном, які можуть призвести до астми.

автоматичний освіжувач для дому

Як же потрапляє озон у приміщення? Все максимально просто, він може потрапити у відчинене вікно разом із насиченим озоном повітрям. У жодному разі не варто застосовувати одночасно освіжувач повітря та апарат, який виробляє озон. Інакше ж ви самі вироблятимете зміг у своїй квартирі.

автоматичні освіжувачі повітря

Найефективніші аромати освіжувача повітря

У першу чергу при виборі освіжувача ви повинні замислитися над тим, де ви збираєтеся його застосовувати – автомобіль, кухня, ванна кімната, спальня. Найбільш “комфортними” ароматами можна назвати:

 • квіткові;
 • цитрусові;
 • свіжі.

аромаолії з паличками

Якщо довгий час не боротися з розповсюджувачем поганого запаху, то багато чого від освіжувача очікувати не варто.

Класифікація видів

Усі освіжувачі повітря можна поділити на кілька категорій:

 • аерозолі;
 • мікроспреї;
 • гелі;
 • пластини;
 • електронні освіжувачі;
 • електричні пристрої.

Тверді освіжувачі

Тверді пластини відмінно підходять як для освіження запаху в кімнаті, так і в комоді чи автомобілі. Оптимальний варіант для невеликих приміщень, площа яких не перевищує 25 м2.

тверді освіжувачі повітря

Гелі

Гелі представлені у вигляді картриджа із стильною підставкою. Відмінно доповнять будь-який інтер'єр. Порівняно з іншими ароматизаторами, гелі можна віднести до дорогого продукту. Безпечні для здоров'я та добре нейтралізують неприємні аромати.

гелевий освіжувач повітря

Аерозолі

Є балончиком зі спреєм, який розподіляється рівномірною кулею і усуває неприємні аромати. Характеризується нетривалим ефектом дії.

освіжувач повітря аерозоль

Довгий час актуальними залишалися балончики із ручним розподілом рідини за потребою. Зараз користуються попитом балончик з автоматичним розподілом речовини, в якому заданий параметр часу та участь людини в цьому не потрібно.

Аромалампи

Класична аромолампа є чашею з ароматичним маслом, де також є місце для свічки. Найчастіше ємність виготовлена зі скла, металу або кераміки. Останнім часом популярні ароматичні лампи з USB.

аромалампа керамічна

Нещодавно з'явилися моделі з ультразвуком. На вигляд схожі на флешку, в якій є місце для заливання ароматичного масла, при нагріванні в кімнаті рівномірно розподіляється приємний аромат.

Рідини

Це ароматична вода, при випаровуванні яка наповнює приміщення приємним запахом. Найчастіше продається у привабливому флаконі. Для попадання запаху в приміщення, потрібно відкрити кришку на кілька хвилин.

ароматична вода півонія

Критерії вибору

Найякіснішим освіжувачем є той, що містить мінімальну кількість хімії. Якщо у складі продукту є такі речовини як: ацетон, нітрат, можна говорити про його підвищену токсичність.

диспенсер освіжувач

При виборі чергового освіжувача варто звертати увагу не тільки на його запах. Якщо ви бажаєте підібрати максимально безпечні освіжувачі, рекомендуємо звернути увагу на ті, що виготовлені з натуральних складових. Якщо в квартирі є апарат для очищення повітря, то освіжувачі, що дезодорують, краще не вибирати. Озон і речовини з освіжувача повітря, що виділяється очищувачем, здатні утворювати шкідливу суміш для здоров'я людини.

як використовувати освіжувачі повітря

При виборі ароматизатора необхідно враховувати безліч ключових моментів, серед яких різновид, принцип роботи та особливості апарату.

За ціною-якістю

Найбільш бюджетними варіантами є звичайні спреї, які необхідно за потребою розпорошувати власноруч. Якщо потрібно більш тривалий ефект дії, варто звернути увагу на тверді освіжувачі зі змінними картриджами. Їхня вартість значно вища.

освіжувач спрей

Оптимальним варіантом для квартири є автоматичні розпилювачі приємного аромату, які виділяють порційно засіб. Вам в даному випадку потрібно лише замінити балончик на новий.

автоматичний освіжувач повітря фото

За функціоналом

Насамперед, вам необхідно відповісти на запитання — який засіб вам потрібний? Те, що бореться з неприємним запахом, або просто маскує його? Усунути неприємний аромат можна за допомогою освіжувача повітря, а боротися з неприємним ароматом можуть лише поглиначі, які стоять на порядок вище.

поглинач запаху

За маркою та принципом роботи

Пропонуємо вам ознайомитися з рейтингом найкращих освіжувачів. Якість цих марок за заслугами названа найкращою, і була неодноразово випробувана покупцями:

 • Discover. Свою популярність компанія набула після того, як випустила цілу лінійку аерозолів з рідкісними ароматами, які складно зустріти в інших марках. Тут можна знайти не тільки цитрусовий чи морський запах, а й запах кашеміру чи польових рослин.
 • Air Wick. Виробник, який не забуває радувати покупців смачними новинками ароматів. Компанія виділяється не тільки чудовою якістю продукції, але й широким вибором ароматів, серед яких ви однозначно зможете знайти щось потрібне для себе. Не можна не відзначити серію ароматів Life Scents, які розкриваються згодом.
 • Freshmatik. Компанія, яка анітрохи не поступається двом попереднім. Виробник пропонуємо гелієві ароматизатори, які продаються разом із стильною прозорою підставкою. Стане чудовим доповненням до будь-якого інтер'єру приміщення.
 • Ambi Pur. Виробник, якого можна назвати лідером. Пропонує аерозолі та водні ароматизатори. Найбільше має попит розпилювач приємного запаху з певним інтервалом часу від компанії Ambi Pur.
 • Ballu. Пропонують електронні освіжувачі, які розподіляють ароматичні олії за допомогою вбудованого вентилятора розподільника. Основним мінусом можна назвати високу вартість продукції.
 • Glade. Виробник віддає перевагу виготовленню аерозольної продукції. Добре справляється з неприємними ароматами, але при цьому не можна не відзначити нетривалий ефект після розподілу ароматизатора в приміщенні.
 • Мерія. Найдешевший варіант серед усіх представлених. Але, незважаючи на прийнятну вартість, у продукції від компанії Meria виключно гарні відгуки покупців.

освіжувач повітря discover

На що необхідно звернути увагу при покупці

Купуючи освіжувач, потрібно звернути увагу на деякі нюанси, які можуть впливати на якість роботи освіжувача.

 • Призначення. Відразу визначте для чого вам потрібно цей засіб. Якщо, наприклад, необхідний ароматизатор для того, щоб один раз усунути неприємний аромат, можна скористатися аерозолем. Якщо потрібно постійно підтримувати приємний запах у квартирі, то оптимальним варіантом стане гелієвий освіжувач. Запах при цьому тривалий час зберігається в приміщенні і не потрібне додатково розприскування.
 • Безпека. Якщо в приміщенні живуть діти або домашні вихованці, варто віддавати перевагу ароматизаторам, які у своєму складі мають натуральні компоненти. Зверніть увагу, що освіжувачі на основі ароматичних масел можуть викликати опіки, а електричні 24 години на добу підключені до мережі.
 • Стан здоров'я. Враховуйте ваші захворювання. І якщо є проблеми з дихальними шляхами, астма або алергічні реакції, краще відмовитися від використання засобів з великою кількістю хімікатів.

освіжувачі аерозолі

Важливо! Було зафіксовано випадки, коли освіжувач був провокатором появи епілепсії.

Освіжувач власноруч

Якщо ви обійшли всі магазини і так і не змогли підібрати відповідний вам освіжувач, пропонуємо зробити освіжувач повітря в домашніх умовах. Із поставленим завданням під силу впоратися навіть дитині.

Для цього нам необхідно: розпилювач, спирт – 0,2 літри, чиста вода, будь-який ароматизатор. Це можуть бути пелюстки квітів чи кориця. Все перемішайте у ємності зі спиртом. Після цього залиште настоятися дві доби. Пропустіть через сито та можна використовувати.

освіжувач повітря своїми руками

Для виготовлення освіжувача власноруч можна взяти ватяні кульки і просочити їх улюбленим ароматичним маслом. Для того, щоб запах краще поширювався по приміщенню, необхідно розмістити ватяні кульки в тепле місце.

Для виготовлення саморобного дифузора знадобиться:

 • кілька часточок лимона;
 • аніс – 3 зірочки;
 • лаймова ефірна олія;
 • палички;
 • місткість місткістю 200 мл.

ароматизатори з паличками своїми руками

Налити рідину та додати всі компоненти, вставити ротангові палички. Можна додати сухоцвіти та сушені трави. Можете насолоджуватися приємним ароматом, а що найголовніше – натуральним.

Пропонуємо також виготовити освіжувач, який можна використовувати у шафі з білизною. Це невеликі полотняні мішечки, у яких зберігаються спеціальні трави.

освіжувач у мішечках

Найчастіше для цієї мети вибирають лаванду, але можна використовувати й інші рослини. Апельсинова шкірка, соснові шишки та гвоздика також здатні виділяти сильний запах. Якщо часу на збирання трав у вас немає, то придбати їх у сушеному вигляді ви завжди зможете в аптеці. За вартістю такий саморобний освіжувач вийде набагато дешевше.

натуральні освіжувачі повітря

За допомогою якісного освіжувача повітря можна не лише позбутися неприємного аромату, а й постійно підтримувати приємний запах у будинку. Але при цьому насамперед ми повинні пам'ятати про своє здоров'я та своїх близьких. Сподіваємося, що стаття допоможе зробити вам правильний вибір, який не завдасть вашому здоров'ю шкоди.

ВІДЕО: Натуральні освіжувачі повітря своїми руками.

WowCracy
Додати коментар